Ugrás a tartalomra

Jelentős mennyiségű kristállyal kereskedtek, lecsapott a törvény keze

Létrehozva
Ítéletet hozott a Miskolci Törvényszék annak a 15 vádlottnak az ügyében, akik részben rendszeresen fogyasztottak kristály néven közismert kábítószert, részben pedig azzal kereskedtek.
Kép
kristaly_kabitoszer_policehu.jpg
Ezért a kristályért börtön jár. Fotó: police.hu (illusztráció)

Az ítéleti tényállás szerint a vádlottak 2021. évben Borsod vármegye szerte hálózatszerűen szereztek meg, fogyasztottak és haszonszerzésre törekedve értékesítettek tovább egymás között vagy jelen eljárással nem érintett személyek részére is kristályt. Az egyes tranzakciók értéke vádlottanként néhány százezer forinttól egészen közel másfél millió forintig is terjedt.

A bíróság jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette, kábítószer-kereskedelem bűntette, kábítószer birtoklás bűntette miatt a vádlottak többségét 1 év és 7 év 6 hónap közötti tartamú végrehajtandó szabadságvesztés büntetésekre – egyeseket pénzbüntetésre is - ítélte, míg hármójuk esetében a szabadságvesztés végrehajtását próbaidőre felfüggesztette.

Az ítélet nem jogerős. Az ügy a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik - közölte a Miskolci Törvényszék.

Ez is érdekelhet

Több hektáron kigyulladt az aljnövényzet egy erdős területen
Borsod-Abaúj-ZemplénHavaria
Kigyulladt az avar és az aljnövényzet Boldogkőújfalu külterületén, egy erdőben.
Kifosztássá fajult a kéretlen segítség
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A Kazincbarcikai Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen kifosztás bűntette miatt, aki az időskorú nőt tiltakozása ellenére lépcsőn vezette, majd szatyrából eltulajdonította a pénztárcáját.
MÁV pályakarbantartás
Éjszakai zajjal járó munkavégzés várható több miskolci vasútvonalon
Borsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolc–Hidasnémeti és a Miskolc–Nyíregyháza vonalak több szakaszán, illetve Mezőkövesden végez éjszakai zajjal járó munkát a MÁV - értesültünk a MÁV Kommunikációs Igazgatóságának sajtóközleményéből.
tűzoltó katasztrófavédelem
Több hektáron ég az aljnövényzet Borsodban
Borsod-Abaúj-ZemplénHavaria
A tűzoltók már a helyszínen vannak.