Ugrás a tartalomra

Pénzbüntetés lett a pénzmosás ára

Létrehozva
Ítéletet hozott a Tiszaújvárosi Járásbíróság annak a férfinak az ügyében, aki kellő körültekintés hiányában közreműködött egy bankszámlájára érkezett, ismeretlen eredetű pénz elidegenítésében.

A bíróság által megállapított tényállás szerint 2023 októberében ismeretlen személyek banki alkalmazottnak kiadva magukat telefonon felhívták a sértettet, és azt állították, hogy a nő bankszámláján gyanús tranzakciókat észleltek. A csalók egyikének irányításával a sértett belépett a netbankjába, majd egy alkalmazást is letöltött, amelynek segítségével az elkövetők megszerezték a számlaazonosító adatait. Ennek eredményeként közel másfél millió forintot utaltak át a vádlott bankszámlájára.

A vádlott a számlájára érkezett pénz eredetét nem ismerte, annak után gondatlanságból nem járt, hanem néhány órával később egy ismeretlen személy kérésére 100.000 forintot készpénzben felvett, továbbá egy valutaváltóban bankkártyás tranzakciókkal több mint egymillió forint értékben eurót vásárolt, amelyet átadott az ismeretlennek.

A bíróság a vádlottat gondatlanságból elkövetett pénzmosás vétsége miatt 225.000 forint pénzbüntetésre ítélte.

Enyhítő körülményként értékelte a bíróság a vádlott büntetlen előéletét és beismerő vallomását, míg súlyosító körülmény volt, hogy a cselekményt egy másik büntetőeljárás hatálya alatt követte el.

Az ítélet jogerős - közölte a bíróság.

Ez is érdekelhet

Felszámolt a rendőrség egy ózdi kábítószer-terjesztő hálózatot
Borsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
Két nő és négy férfi volt a tagja annak az ózdi dílerhálózatnak, akiket most bíróság elé állítottak.
Változásra számítsanak a Miskolcot Nyíregyházával összekötő vasútvonalon utazók
Borsod-Abaúj-Zemplén
Május 27-től jelentős pályakarbantartási munkálatokba kezd a MÁV-Csoport a Miskolcot Nyíregyházával összekötő vasútvonalon. A pótlóbuszokra épülő, ideiglenes menetrend érinti a debreceni és miskolci fővonal InterCity-közlekedését is.
Leégett egy családi ház tetőszerkezete egy borsodi településen
Borsod-Abaúj-ZemplénHavaria
A tűzoltók négy vízsugárral szüntették meg a lángokat.
Stabil a debreceni egyetemi égési centrumban kezelt tiszaújvárosi sérültek állapota
Borsod-Abaúj-ZemplénBaleset
Stabil annak a négy betegnek az állapota, akiket súlyos égési sérülésekkel szállítottak a Debreceni Egyetem Klinikai Központ (DEKK) égési centrumába pénteken a tiszaújvárosi Mol-üzemben történt robbanás sérültjei közül - tájékoztatta az egyetem sajtóközpontja szombaton az MTI-t.