Ugrás a tartalomra

Hússal a kabátjában próbált meglépni a miskolci áruházból, lekapcsolták

Létrehozva
Rablás miatt vádat emelt a Miskolci Járási Ügyészség egy férfi ellen, aki egy élelmiszer áruházból hústermékeket akart elvinni, ezért az őt feltartóztató bolti dolgozót súlyosan bántalmazta.

A vádlott tavaly novemberben egy miskolci élelmiszer áruházban a kabátjában rejtett el előre csomagolt hústermékeket, háromezer forintot meghaladó értékben. Ezt a biztonsági őrök észlelték, egyikük felszólította, hogy menjen vele ellenőrzésre. A vádlott kezdetben nem tanúsított ellenállást, majd amikor az önkiszolgáló kasszákhoz értek, ki akart szaladni az üzletből.

Ezt az üzletvezető-helyettes úgy akadályozta meg, hogy elé állt. A vádlott a férfit mellkason térdelte, majd ököllel a szemén megütötte. Így sem sikerült elmennie, mert az üzletvezető-helyettes már a biztonsági őr segítségével a rendőrség kiérkezéséig visszatartotta, az árucikkeket tőle visszavették.

– A bántalmazás következtében az üzletvezető-helyettes 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett el. Az ügyészség a büntetett előéletű vádlottal szemben börtönbüntetést és közügyektől eltiltást indítványozott – tájékoztatta lapunkat a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség szerdán.

Ez is érdekelhet

Lövöldözés volt New Yorkban a bajnoki győzelmet ünneplő tömegben
BűnügySportVilág
Többeket letartóztattak New York belvárosában, ahol lövöldözés volt a New York Knicks férfi kosárlabdacsapatának NBA-győzelmét ünneplő tömegben szombaton éjszaka.
Egy betöréssorozat tragikus vége
BűnügyBorsod-Abaúj-ZemplénBűnügy
A Hernádkakon élő tolvaj még adománygyűjtőládákból is lopott.
lovak 26-os
Halálos balesetet okoztak az elszökött lovak a borsodi úton
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A borsodi telephelyről három ló kiszökött, a 26-os számú főúton személyautóval ütközve halálos balesetet okoztak.
Emberölés előkészülete miatt került letartóztatásba a fiatalkorú
BűnügyBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Járásbíróság elrendelte annak a fiatalkorúnak a letartóztatását, akivel szemben emberölés előkészületének és személyi szabadság megsértésének megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás.