Ugrás a tartalomra

20 éves a Remy Miskolcon

Létrehozva
Az elmúlt években jelentős fejlődést sikerült elérnie az indítómotorok és generátorok felújításával foglalkozó cégnek. Év elejétől már féknyergek felújításával is foglalkoznak. Logisztikai központjuk pedig már három éve működik a Mechatronikai Ipari Parkban.

A Remy európai szinten egy évben mintegy 700 ezer terméket újít fel. Ebből 400 ezret a miskolci gyár készít el. De az idén 20. születésnapját ünneplő miskolci gyárban egy új termelés is elkezdődött nemrég. Féknyeregből hetente mintegy ezer darabot tudnak felújítani. Ezt a számot a jövőben a duplájára szeretnék emelni.

Kép
Munkások dolgoznak a Remy Autmotive Hungary Kft. miskolci gyárában.

Az elmúlt években még egy nagy változás történt a cég életében. A Mechatronikai Ipari Parkban három éve működik a disztribúciós központjuk. A cégnél jelenleg körülbelül 500-an dolgoznak. Ezt a számot is szeretnék növelni, de más tervek is vannak.

Kép
Orosz Tamás, a Remy Automotive Hungary Kft. gyárigazgatója.

Az egyik legfontosabb dolog, hogy tovább bővítsük a termék palettánkat. Az indítómotor és a generátor az egy tradicionális termék. Ehhez jött hozzá a féknyereg és tekintettel arra, hogy az amerikai tulajdonos nagyon erős fékalkatrészekben, bízunk benne, hogy további fékalkatrészeket tudunk bevonni a felújításba – mondta Orosz Tamás, a Remy Automotive Hungary Kft. gyárigazgatója.

Orosz Tamás hozzátette, 20 év távlatából világosan látszik, hogy Miskolcon jó helye van a Remy Automotive Hungary Kft-nek.

Ez is érdekelhet

Búvárok dolgoznak a Barlangfürdőt tápláló termálkútban
MiskolcKörnyezet
Huszonnégy méter merülés, tizenkét méter úszás átlósan, és már ott is vannak a merülő szakemberek a miskolctapolcai Barlangfürdőt meleg termálvízzel ellátó földalatti barlangban.
Vasárnaptól nyári időszámítás szerint közlekednek az MVK járatai
Miskolc
A téli időszámítás március utolsó vasárnapján véget ér, ezért március 29-én (vasárnap) hajnali kettőről háromra kell állítani az órát.
Más és más lesz a fiókokban
MiskolcKultúra
A húsvétra készülődés mellett helyet kap a frankofónia, a lengyel–magyar barátság megünneplése és egy rajzpályázat is. A miskolci könyvtárak és fiókkönyvtárak szinte mindennap várják látogatóikat. Brézai Zoltánnal beszélgettünk.
Kurucz helyett Bódi
MiskolcSport
Változás történt az MVSC-Miskolc focicsapatának kispadján.