Ugrás a tartalomra

Egy hónappal tovább nyújthatunk be ötletet a részvételi költségvetésre

Létrehozva
Az ötleteket június 30-ig lehet benyújtani a részvételi költségvetésre. A szavazás augusztus 1-jén indul el – tájékoztatta szerkesztőségünket a városháza sajtó osztálya.
Kép
Fotó: városháza sajtó osztálya

Szavazni továbbra is a tervezzukmiskolcot.hu/reszveteli-koltsegvetes/szavazas oldalon keresztül lehetséges Zöldülő Miskolc, Támogató Miskolc és Közös tereink kategóriákban. Mint írják, az eddigi két év tapasztalataihoz hasonlóan a beérkezett ötletek alapján a miskolciak környezettudatos, zöld megoldásokra vágynak.
 
Jó példa erre a Vörösmarty Liget, ami egy, a 2019-es programba benyújtott ötlet alapján valósult meg: tervezzukmiskolcot.hu/hirek/mar-rugyeznek-az-elkeszult-vorosmarty-liget-fai.
 
A közlemény szerint a miskolci önkormányzat idén harmadszorra különít el az éves költségvetéséből egy meghatározott összeget, hogy annak felhasználásáról a helyiek döntsenek. Hangsúlyozzák: ezt nevezzük Miskolci Részvételi Költségvetésnek.
 
Idén a részvételi költségvetés megérett a szintlépésre: a felhasználható keretösszeg a 2022-esnek és 2023-asnak csaknem háromszorosára, 40 millió forintra nő – írják.
 
További információ a 2024-es Miskolci Részvételi Költségvetésről ide kattintva érhető el: tervezzukmiskolcot.hu/reszveteli-koltsegvetes.

A felmerülő kérdéseket a reszvetel@miskolc.hu e-mail címre lehet elküldeni, illetve a 0646512700-as telefonszám 1332-es mellékén lehet információkat kérni. Személyesen a Polgármesteri Hivatalban működő Részvételi Iroda is felkereshető.

Ez is érdekelhet

öntözés
Segítsünk együtt megóvni városunk zöldjeit!
MiskolcKörnyezet
A tartós hőség és a csapadékhiány komoly megterhelést jelent a város fái, cserjéi és egyéb növényei számára, ezért arra kéri a Városgazda a miskolciakat, hogy öntözzék lakókörnyezetük növényeit.
Egész napos programokkal vár születésnapján a Miskolci Állatkert
MiskolcSzabadidő
A Miskolci Állatkert a nemzeti ünnepen, augusztus 20-án emlékezik meg fennállásának 43. évfordulójáról, amikor izgalmas és kreatív programokkal várnak kicsiket és nagyokat.
Az operatőrlegendától a virtuális barátnőn át az elhallgattatott aktivistákig a CineFest dokumentumfilmes programjában
MiskolcKultúra
A CineFest nem csak játékfilmekben, de dokumentum- és természetfilmekben is évről-évre elhozza a világ filmgyártásának krémjét.
Kalandos szabadulások a József Attila Könyvtárban
MiskolcKultúraSzabadidő
Csorba Piroska „A kutya találta barlang” című műve alapján rendeztek be családi szabadulószobát a József Attila Könyvtárban.