Az elnevezés a fürdőépületek elliptikus, ovális formájára utal. A névválasztás során Miskolc város vezetése fürdőüzemeltető és marketingszakemberek, illetve turisztikai szakmai szervezetek mellett a miskolciak véleményét is kikérte, négy lehetséges elnevezést bocsátva szavazásra. Az Ellipsum végül a két legjobbnak ítélt elnevezés összevonásával született meg.
Új jelkép
A fürdő új nevét Miskolc polgármestere jelentette be az építkezés helyszínén tartott bokrétaünnepen. Veres Pál azzal kezdte beszédét, hogy köszönetet mondott az előző városvezetésnek az előkészítő munkáért, a kormánynak pedig az anyagi támogatásért.
– Bízom abban, hogy a fürdőkomplexum új jelképe lesz Miskolcnak – emelte ki. – A város vonzerejét jelentősen növelik a vízi attrakciók, a legkorszerűbb technológiai megoldásokat felvonultató, modern létesítmény nemzetközi szinten is kiemelkedik a fürdőkomplexumok mezőnyéből.
A következő 10 évben a legfontosabb kitörési pontok egyike a turizmus, idegenforgalom és vendéglátás, ebben is szeretnének előrelépni, mondta Veres Pál. Nemcsak a vendégéjszakák, de a külföldi turisták számában is jelentős javulás elérése a cél – és ebben komoly szerepet szánnak a miskolctapolcai strandfürdőnek.
– Ehhez azonban önmagában kevés az élményfürdő: komplexen kell fejlesztenünk Miskolctapolcát. Az előző városvezetés munkáját folytatva igyekszünk pénzügyi forrásokat ide csoportosítani, szeretnénk a fürdő környezetét is rendbe tenni, felújítani. A munka hamarosan meg is kezdődik reményeink szerint – mondta a városvezető, aki bejelentette azt is, hogy a tervezettnél korábban elkészülhet a komplexum, így talán már télen fogadhat vendégeket.
A bokrétaünnep a magyar hagyományok szerint az építők és az építtetők közös ünnepe, melyet akkor tartanak, mikor elkészül egy épület tartószerkezete. Ilyenkor az épület legmagasabb pontjára bokrétacsokrot vagy bokrétafát állítanak.
Négyévszakos miskolci fürdőszezon
– Az új magassági pont egyben jelkép is: Miskolc és a város turizmusának jelképe – fogalmazott köszöntőjében Kiss János, a miskolctapolcai fürdő és környezete fejlesztéséért felelős miniszteri biztos, hozzátéve: „egy olyan világra nyílik innen kilátás, ahol a város végre ledolgozhatja a versenyhátrányát”.
Úgy fogalmazott: hosszú évekig kellett küzdeni azzal, hogy nem tudták négyévszakossá tenni a miskolci fürdőszezont, a turisztikai idényt. – A kormány által a Modern városok program keretében nyújtott mintegy 13 milliárd forintos támogatásával azonban ez most sikerülhet. Ez befektetés, jövőbelátás is egyben. Az a cél, hogy hazánk és benne Miskolc Európa leggyorsabban fejlődő és legbiztonságosabb helye legyen – tette hozzá.
Szintet lép
– Ezzel a fejlesztéssel új szintet fog lépni Miskolc – ezt már a Magyar Turiszkai Ügynökség Zrt. turizmusszakmai igazgatója mondta. Juhász Szabolcs hozzátette: ezzel a szolgáltatással teljesen új kínálati elem lép be a hazai egészségturisztikai piacra. Emellett számos programot, élményt biztosít majd a helyben élőknek és a vendégeknek.
Hozzátette: a helyi szolgáltató szektornak lehetőséget biztosít a fejlesztés arra, hogy az „élménykínálatot” láncba szervezve hozzájáruljanak ahhoz, hogy a vendégek még többet költsenek a városban, és még tovább maradjanak Miskolcon. Valamint, hogy további munkahelyeket létesítsenek, bevételeiket növeljék.