Gólgazdag MVLC döntetlen a Szentes ellen

waterpolo.hu / mti.hu
2020. december 06. vasárnap 10:00
Döntetlent játszott a PannErgy-MVLC a vendég Szentes ellen a férfi vízilabda ob I alapszakaszának szombat esti mérkőzésén. A 22 gólt hozó találkozón a miskolci Vismeg Zsombor négyszer talált be.

Az MVLC szombat este a Kemény Dénes sportuszodában, tévés meccsen igyekezett a mostanság nagyon sűrű versenynaptárral bíró, de sok hiányzóval felálló Szentes ellen begyűjteni a három pontot. Jól is kezdtek a hazaiak, 6-2-re, majd 7-3-ra is vezetett Kis István csapata, ezután viszont lebénultak a hazai kezek. Pellei Frank büntetőjével 7-7-re egyenlített a Szentes. Az MVLC majdnem 13 percig nem tudott betalálni, midőn Vismeg Zsombor megunta ezt a szériát, és visszavette a vezetést. Ezzel együtt roppant izgalmas volt a meccs, megjósolhatatlan volt a végeredmény a zárónegyed előtt.

Hegedűs Bence harmadik góljával 1-0 után 10-9-nél vezetett újra a Szentes, sőt, nem sokkal később Vörös Viktor talált be emberelőnyből, először volt kettő a különbség a vendégek javára. Magyar Márton és egy labdavesztés után Vismeg Zsombor válaszolt, és bár ezután még mindkét oldalon akadt ígéretes helyzet, a vége 11-11-es döntetlen lett.

PannErgy-Miskolci VLC-Metalcom-Szentes 11-11 (5-2, 2-2, 2-4, 2-3)
Gólszerzők: Vismeg Zs. 4, Biros B. 3, Magyar 2, Seman 1, Fried 1, illetve Hegedűs B. 3, Pellei F. 2, Somogyi 2, Vörös 2, Kókai 1, Takács J. 1