Ugrás a tartalomra

Ismét pozitív eredménnyel zárult az önkormányzati adóhatóság célellenőrzése

Létrehozva
Célellenőrzést tartott a miskolci önkormányzat adóhatóságánál a 2022-es évre vonatkozóan a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal Hatósági Főosztálya.

A Pénzügyminisztérium által kiadott Országos Hatósági Ellenőrzési Tervben foglaltak alapján az ellenőrzés során vizsgálták az önkormányzati adóhatóság döntéseinek jogszerűségét, valamint azt, hogy azok megfelelnek-e az adóigazgatásról szóló törvényben foglalt követelményeknek - írja hétfői közleményében a városháza sajtóosztálya.

Részletezik: a vizsgálat összesen száz határozatot vont ellenőrzés alá. A kormányhivatal megállapította, hogy a vizsgált 31 adómegállapító, 10 adóellenőrzést lezáró, 17 mulasztási bírságot és 42 egyéb adókötelezettséget érintő határozatot a jogszabályban szereplő előírások figyelembevételével hozta meg az Önkormányzati Adóhatóság. A határozatokban foglalt döntések mindegyike jogszerű volt.

Hozzátették, hogy a vizsgálat összegzésében szerepel, hogy az ügyintézési határidőket minden esetben betartották, és a vizsgált adóhatósági döntések megfeleltek a tartalmi és formai előírásoknak.

Ez is érdekelhet

Harmadik a DVTK Akadémia
MiskolcSport
Kosárlabda: leány kadét bajnokság, országos döntő, Miskolc, DVTK Aréna.
Volt felesége barátjának kocsiján töltötte ki a bosszúját
MiskolcBűnügy
A Miskolci Rendőrkapitányság rongálás és garázdaság vétség miatt folytatott nyomozást egy 52 éves helyi lakossal szemben.
Oláh Jázmin ötödik lett
MiskolcSportVilág
Egy bronzérem és fél tucat helyezés jutott a magyaroknak az U15-ös birkózók Európa-bajnokságán.
DVTK II F4R - FC Hatvan
Győzelemmel búcsúztak
MiskolcSport
A DVTK II F4R csapata az évad utolsó meccsét játszotta. Az FC Hatvan gárdáját fogadta a DVTK II F4R együttese.