Ugrás a tartalomra

Kés, villa, olló, digitális tér - a gyerekekre leső veszélyekről szóltak az előadások

Létrehozva
Második alkalommal tartott konferenciát a Bűnmegelőzési Szabadegyetem.
Kép
Fotók: Osztie Tibor

A pénteki téma a digitális gyermekvédelem jelene és jövője volt, ahol az új kihívásokat és a lehetőségeket is számba vették.

Az egyetemi terem csordulásig telt, több százan voltak kíváncsiak az előadásokra. A résztvevők megtudhatták, miként támogathatják a gyermekeket abban, hogy biztonságosan és felelősségteljesen legyenek jelen a digitális világban.

 A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Bűnmegelőzési Tanács a vármegyei bűnmegelőzési stratégia 2024–2025 közötti évekre vonatkozó intézkedési terv végrehajtása során, a szakmai egyeztetéseken felmerült igényekre reagálva, ismét megszervezi a „Bűnmegelőzési Szabadegyetem” programsorozatot. A rendezvényt a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Bűnmegelőzési Tanács és a Miskolci Egyetem közösen szervezi, mely különböző témákban, összesen négy alkalommal várja az érdeklődőket. Az első eseményre 2024. november 29-én került sor. A program újraindítása különösen hasznos, mivel az ilyen típusú kezdeményezések elősegítik a szakmai tudásmegosztást és a szakterületek közötti együttműködést. A programban az előadók kiváló szakmai háttérrel rendelkeznek, így az előadások minden bizonnyal újszerű és hasznos információkat nyújtanak a résztvevőknek. A rendezvény a Miskolci Egyetem Alternatív Konfliktuskezelési és Vitarendezési Interdiszciplináris Kutatóközpontja (AKIK) és a Magyar Tudományos Akadémia Alternatív Konfliktuskezelési és Vitarendezési Munkabizottsága szakmai támogatásával valósul meg.

Kép

- Az előadásomban a megváltozott médiakörnyezetről és az online tér használatának kockázatairól beszélek - mondta a Miskolc Tv kamerájának NIT a Fiatalokért Nonprofit Kft. Digitális Tudatosság és Ifjúságvédelmi Oktatási Központjának vezetője, dr. Gaskóné Nagy Erika, aki 2017 óta dolgozik hazánk digitális gyermekvédelmi stratégiáján is. 

- Már nagyon fiatalon használnak digitális eszközöket a gyerekek. Ennek sok előnye van, de a kockázatokkal is tisztában kell lenni – véli a szakember.

A konferencia célja:
• Felhívni a figyelmet a digitalizációval járó lehetőségekre és veszélyekre, különösen a gyermekekre leselkedő online kockázatokra.
• Feltárni azokat az új problémákat, amelyek a digitális környezet gyors fejlődésével jelentkeznek. Bemutatni az online zaklatás, az internetfüggőség, az adatvédelem és a mesterséges intelligencia gyermekekre gyakorolt hatásait.
• Gyakorlati megoldásokat nyújtani szülőknek, pedagógusoknak és szakembereknek a gyermekek online biztonságának megteremtése érdekében.
• Közös gondolkodásra ösztönözni a résztvevőket a digitális gyermekvédelem jövőjéről.
• Kiemeli a digitális kompetenciák és a tudatos internethasználat fontosságát, mind a gyermekek, mind a felnőttek körében.

Ez is érdekelhet

A karnagy a zenekar élén – ilyen tervekkel folytatná a Miskolci Egyetem rektora
OktatásMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBelföldVilágOktatás
A Miskolci Egyetem szenátusa, majd a fenntartó alapítvány kuratóriuma is egyhangú döntéssel Horváth Zitát, az intézmény jelenlegi rektorát javasolta a következő ötéves ciklus vezetőjének.
Az intézmény és a fenntartó is támogatja – Horváth Zitát jelölik a rektori posztra
OktatásMiskolcBelföld
Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma múlt pénteken megtartott ülésén egyhangúlag Horváth Zitát, az egyetem jelenlegi rektorát javasolja az intézmény következő vezetőjének.
Kreatív tanórán vettek részt.
Kreatív tanórán vettek részt a Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola diákjai
OktatásMiskolcBelföld
Az „Ahol Te vagy a szín” címmel összeállított programban több mint kétszáz gyermekhez jutott el a kreatív tanulás öröme.
Komoly elismerésben részesült a Szemere testnevelő tanára
OktatásMiskolc
Soós Istvánné több évtizedes kimagasló munkájáért a napokban „Diáksportért” országos díjat vehetett át Budapesten.