Ugrás a tartalomra

Két melegrekord is megdőlt az indián nyárban

Létrehozva
Volt, ahol 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet.

Két melegrekord is megdőlt az indián nyárban – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap a honlapján. Szombaton az ország déli területein több helyen is 30 Celsius-fok fölé melegedett fel a levegő. A Baranya megyei Kémesen 30,8 fokot regisztráltak, és ezzel megdőlt az október 3-ra vonatkozó maximumhőmérséklet rekordja. Mostanáig az október 3-i melegrekord 30,1 fok volt, amelyet 1985-ben mértek Mohácson.

Az október 4. legmagasabb minimumhőmérsékleti rekord mostanáig 17,8 fok volt, amelyet Milotán mértek 2006-ban. Most ez is megdőlt, mivel Sarkad-malomfokon mindössze 18,2 fokig hűlt le a levegő.

Az előrejelzés szerint a szombaton zivatarokkal érkezett hidegfront hatására vasárnap már sehol sem lesznek 30 fok közeli értékek. A legmagasabb hőmérséklet többnyire 20-26 fok között alakul. Késő estére 15-20 fok közé csökken a hőmérséklet.

Ez is érdekelhet

Módosul az ügyfélfogadás rendje a miskolci polgármesteri hivatalban
Miskolc
A Közszolgálati tisztviselők napja miatt változik a miskolci polgármesteri hivatal ügyfélszolgálatainak nyitvatartása június végén és július elején.
Fotók: Osztie Tibor
Hétvégén is vár Miskolc kedvenc programja
MiskolcSzabadidő
Ha június harmadik hétvégéje, akkor Miskolci Termelői Nap.
Képgaléria
Fazekas-nap
Bohemian Betyar, cukoreső és habparti - Fergeteges volt az idei Fazekas-nap
MiskolcOktatásSzabadidő
Csengő helyett trombitaszó szólt szerda reggel a Fazekas Utcai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában. Így indult a Fazekas-nap, és csak ezután jött a java.
Avasi útfelújítás
Közlekedési információk Miskolcról csütörtökön
Miskolc
Folytatódik Miskolcon az útfelújítási program, amelynek keretében megkezdődött az Avas főútjának teljes körű felújítása.