Ugrás a tartalomra

Megkezdődött a fennmaradt választási plakátok eltávolítása

Létrehozva
A Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. július 24-én reggel megkezdte a plakátok eltávolítását.
Kép
Kint maradt választási plakátok / Fotó: Juhász Ákos

Mint ismert, június 9-re kitűzött helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, a nemzetiségi önkormányzati képviselők, valamint az Európai parlamenti képviselők választásával összefüggésben kihelyezett plakátok eltávolítására előírt törvényi határidő július 9-én lejárt - írta közleményében a miskolci városháza sajtóosztálya. 

A választási eljárásról szóló hatályos törvény értelmében a plakátot az, aki elhelyezte, vagy akinek érdekében elhelyezték, a szavazást követő 30 napon belül köteles eltávolítani, vagy ennek elmaradása esetén az eltávolítás költségét viselni - számoltak be. 

Miskolc Jegyzőjének felhívására a Miskolci Önkormányzati Rendészet felmérte az el nem távolított választási kampányeszközöket, a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft.-t pedig felkérte azok eltávolítására - tájékoztattak. 

A plakátok eltávolításával összefüggő munkák költségeit a Miskolci Városgazda kiszámlázza az önkormányzat felé, amely továbbítja a számlát az illetékes jelölőszervezetek részére - tudatták. 

Ez is érdekelhet

Miskolc Holding
Új cégvezető a Miskolc Holding élén
Miskolc
Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése június 23-i ülésén döntött a Miskolc Holding Zrt. vezetését érintő személyi kérdésekről is.
Szennyeződés Szinván
Szinva-elszíneződés – lépett a Miskolci Városgazda is
MiskolcKörnyezetHavaria
Tájékoztatást adtak ki szerda délután a Szinva-patak elszíneződésével kapcsolatban.
Képgaléria
Szent Iván nap a Szépkorúak Házában
Boszorkányok lepték el a Szépkorúak Házát
MiskolcSzabadidő
Vidám Szent Iván napi mulatságot rendeztek a Szépkorúak Házának teraszán kedden, „tűzugrással”, virágfonat-készítéssel és karaokeval.
Miskolc polgármestere: tisztázni kell a felelősség kérdését a Szinva szennyeződése ügyében
MiskolcEgészségSzabadidőKörnyezet
A miskolciak joggal várják el, hogy megóvjuk a város természeti értékeit. Ennek megfelelően fogunk eljárni ebben az ügyben is – írta Tóth-Szántai József szerda délutáni posztjában.