Ugrás a tartalomra

MVK: 5000 forintra büntethetik a maszk nélkül tömegközlekedőket

Létrehozva
Pénzbüntetéssel szankcionálják azokat, akik nem viselnek maszkot a miskolci buszokon és villamosokon.
Kép

Szeptember 15-én, keddtől az MVK járatain a maszkot nem viselő utasokat az utazásból történő kizárás mellett a helyszínen 5000 forintra büntethetik a cég ellenőrei - közölte a Miskolc Városi Közlekedési Zrt. Az MVK azt írja, amennyiben a bírságot a helyszínen nem fizetik ki, akkor a bírság 5 000 Ft-ról 7 500 Ft-ra emelkedik. A 7500 Ft-os bírság a cég ügyfélszolgálati irodájában fizethető be az esemény napját követő nyolc naptári napon belül. Amennyiben ezen határidőig nem fizetik meg a 7 500 Ft-ra emelkedett bírságot, akkor annak összege  15 000 forintra emelkedik.

Ez is érdekelhet

Tavaszi Fesztivál Fotó: Osztie Tibor
Végéhez ér a tavasz legnagyobb miskolci fesztiválja
MiskolcKultúraSzabadidő
Az V. Miskolci Egyetemi Tavaszi Fesztivál záróhangversenyét pénteken tartják.
Reggeli tornával indult a Kihívás Napja Miskolcon a Szent István téren
MiskolcSportÉletmódSzabadidőBulvár
Közös tornára hívták a mozogni és versenyezni is szeretőket szerdán a Szent István térre, ahol iskolások, hivatali dolgozók és járókelők is csatlakoztak a nemzetközi Challenge Day kihíváshoz.
Plüssmackók érkeztek a MESZEGYI-be
MiskolcSportBorsod-Abaúj-ZemplénÉletmódSzabadidő
Több száz plüssjáték talált új gazdára annak a jótékonysági akciónak köszönhetően, amelyet Rotary-klubok és a Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub közösen szervezett. Az összegyűjtött adományokat a miskolci MESZEGYI-hez tartozó gyerekek és rászoruló családok kapták meg, éppen gyermeknap előtt.
miskolci kórház nemzetközi siker
Nemzetközi siker: a világ vezető intervenciós onkológiai központjai közé került a vármegyei központi kórház
MiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénEgészség
Nemzetközi intervenciós onkológiai központok közé került a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház.