Ugrás a tartalomra

Nevet kapott a Miskolci Állatkert kéthónapos sivatagi hiúz kölyke

Létrehozva
Attól, hogy vöröses, nem egy ál Karak, hanem egy cuki karakál kölyök, akinek már neve is van.

Korábban már beszámoltunk arról, hogy első ízben született Miskolcon sivatagi híúz. A 2021-ben átadott Száhel bemutatóban az oroszlánok mellett sivatagi hiúzok, más néven karakálok is otthonra találtak. Közülük a hím már az átadás évében beköltözött az újonnan elkészült kifutóba. Jelenlegi társa ez év elején érkezett Csehországból. Hazánk egyetlen karakál párjának a frigye pedig gyorsan beérett, hiszen szeptember 1-jén megszületett az első miskolci sivatagi hiúz kölyök.

Azt, hogy mi legyen a kis szőrgombóc neve, szavazásra bocsátotta az állatkert. A Yoda, a Dúma és a Zulu közül lehetett választani. Végül a megadott határidőig, október 29-ig a legtöbb voks, szám szerint 180, a Zulu névre érkezett, így innentől ezt viseli majd Miskolc legfiatalabb karakálja. Boldog névadó napot neki!

 

 

Ez is érdekelhet

Csütörtökön életbe lépett a nyár első hőségriadója
Környezet
Vasárnap éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.
Szaharai por érkezik hazánk felé csütörtökön, ezért szűrtebb lehet a napsütés
Környezet
Általában derült, napos idő várható csütörtökön, délután, este kialakulhatnak záporok, zivatarok.
"A vadonban a helyük, nem a kertedben!"
KörnyezetMiskolc
Kampány indult az egyre jobban elharapódzó városi vadetetés visszaszorítása érdekében.
Gomolyfelhősödést, erős UV sugárzást jelez ma a meteorológia, eső nélkül
KörnyezetMiskolcKörnyezet
Szerdán ismét erősen megnövekszik a felhőzet és többfelé, legkisebb eséllyel keleten-északkeleten számíthatunk esőre, záporokra, zivatarokra.