Ugrás a tartalomra

Részegen, autóval ment a kormányhivatalba, majd kocsival menekült el a kiérkező rendőrök elől is

Létrehozva
A borsodi férfit végül lakása elől, bilincsben állították elő, miközben bőszen szidalmazta és fenyegette a rendőrőket. Most vádat emeltek ellene.

A Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség hivatalos személy elleni erőszak, közúti veszélyeztetés és ittas állapotban elkövetett járművezetés miatt emelt vádat az Ózdi Járásbíróságon egy 51 éves férfi ellen, aki autójával megpróbált elmenekülni a rendőrök elől - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint a borsodi férfi még tavaly áprilisban nagyobb mennyiségű alkoholt fogyasztott, majd erősen ittas állapotban - szervezetében közel három ezrelék véralkohol-koncentrációval - ment ügyet intézni a helyi járási hivatalba, ahová a pár száz méterre lévő otthonából gépjárművel érkezett.
    
A kormányhivatal dolgozóinak jelzésére rendőrök jelentek meg a helyszínen, és látták, hogy a középkorú férfi a hivatal parkolójából gépkocsival indul el a 26-os számú főúton; meg akarták állítani, de autójával menekülni kezdett.
    
Eközben a férfi a megkülönböztető fény- és hangjelzést alkalmazó szolgálati gépjárműben utazókat is veszélyeztette, amikor gépkocsiját egy hirtelen mozdulattal a rendőrautó felé kormányozta, amelynek sofőrje vészfékezésre kényszerült.
    
A több közlekedési szabályt megszegő férfi végül a lakása előtt állt meg, ahol a rendőrök felszólítása ellenére nem igazolta magát, és szidalmazta, majd folyamatosan megöléssel fenyegette őket és családjukat.
    
A rendőrök testi kényszert alkalmaztak az intézkedésnek még percekig ellenszegülő férfival szemben és megbilincselték, de a gyanúsított még ezután is megpróbálta megrúgni az egyik rendőrt.
    
A nyomozó ügyészség a vádiratában azt indítványozta, hogy a bíróság ítélje a - jelenleg is letartóztatásban lévő - férfit beismerés esetén 4 év 6 hónap börtönbüntetésre és 6 év közúti járművezetéstől való eltiltásra - áll a közleményben.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Aratás Sajópálfala határában
Kevesebb gabonát arathatnak az idén a szárazság miatt
Borsod-Abaúj-ZemplénGazdaság
Az aszályos, meleg nyár miatt nyolc-tíz nappal korábban indult az aratás, ami nem kedvez a termésátlagoknak.
Az őzgidák és szarvasborjak simogatása a pusztulásukhoz vezethet
Borsod-Abaúj-ZemplénKörnyezet
Ha úgy látjuk, hogy veszélyben van egy kis vad az erdőben, lehetőleg konzultájunk egy mentőhellyel, mielőtt hozzáérünk!
Veszélyben Galamb Alex alapítványa, segítséget kérnek
Borsod-Abaúj-ZemplénMiskolcBelföldOktatásGasztro
Ha nem érkezik segítség, augusztus 1-jével le kell húzniuk a rolót.
Mutatjuk, hol és mikor tudunk vért adni a jövő hét folyamán
Borsod-Abaúj-Zemplén
A vérellátás és véradás kiemelt jelentőséggel bír az év valamennyi időszakában.