Ugrás a tartalomra

Taroltak a miskolci fiatalok a sakkversenyen

minap.hu
Utoljára módosítva
2020. február 06. csütörtök 10:04
Hat csoportból ötöt miskolciak nyertek meg a sakkcsapat diákolimpia megyei fordulójában, amit kedden rendeztek meg Edelényben.

Eredmények:

Diák B-A-Z-Megye Csapat FIU 1-2 korcsoport (1-4 osztály)

1. helyezett: Miskolc – Vörösmarty Ált. Isk. (5 győzelemmel), Kovács Kristóf, Török Vilmos, Török Rita, Török Balázs (mind a négyen a DVTK sakkutánpótlás játékosai)

2. helyezett: Edelény - Szent Miklós Görögkatolikus Ált. Isk.  

3. helyezett: Miskolc – Görögkatolikus Ált. Isk.


Diák B-A-Z-Megye Csapat FIU 3-4 korcsoport (5-8. osztály)

1. helyezett: Miskolc - Fényi Gyula Jezsuita Gimn. (4 győzelemmel, 2 döntetlennel), Turcsányi Vince, Gáthi Donát, Ónodi Dávid, Turkovics István (Turcsányi és Gáthi DVTK, Ónodi a Kisbocsok utánpótlás játékosa)

2. Edelény - Szent Miklós Görögkatolikus Ált. Isk.

3 Miskolc - Földes Ferenc Gimn.

Diák B-A-Z-Megye Csapat FIU 5-6 korcsoport (9-12. osztály)

1. Miskolc - Zrínyi Gimn. (3 győzelemmel, 1 döntetlennel), Papp Levente, Vanczák Tamás, Iván Réka Gyöngyvér, Szakály Sarolta Réka

2. Miskolc - Herman Ottó Gimn.

3. Miskolc - Földes Ferenc Gimn.


Diák B-A-Z-Megye Csapat Leány 1-2 korcsoport (1-4 osztály)

1. Miskolc - Görögkatolikus Ált. Isk. (4 győzelemmel), Olajos Eszter, Turkovics Ibolya, Olajos Boglárka, Virág Hanna (az Olajos lányok a DVTK sakkutánpótlás játékosai)

2. Sárospatak - Szent Erzsébet Katolikus Ált. Isk.

3. Miskolc - Szilagyi Dezső Ált. Isk.


Diák B-A-Z-Megye Csapat Leány 3-4 korcsoport (5-8. osztály)

1. Olaszliszka - Hegyalja Ált. Isk. (3 győzelemmel), Borsodi Beatrix, Juhasz Dóra, Lukács Csilla

2. Edelény - Szent Miklós Görögkatolikus Ált. Isk.

3. Ároktő - Dr. Mészáros Kálmán Ált. Isk.


Diák B-A-Z-Megye Csapat Leány 5-6 korcsoport (9-12. osztály)

1. Miskolc - Földes Ferenc Gimn.
(Csak 1 induló csapat volt)

A 6 csoportból tehát 5-ben miskolciak nyertek, ők továbbjutottak az országos sakkcsapat diákolimpiára (ennek időpontja és helyszíne még kérdéses).

Fotó: a Diák B-A-Z-Megye Csapat FIU 3-4 korcsoport versenyzői, ők balról jobbra: Turkovics István, Turcsányi Vince, Gáthi Donát, Ónodi Dávid.

További hírek

Olvasnivaló

Programok