Ugrás a tartalomra

Több mint kéthavi csapadék is lehullhat jövő héten

Létrehozva
Az Időkép szerint már borítékolható, hogy a jövő héten érkező mediterrán ciklonok kiadós csapadékot hoznak.

Ahogy arról az idokep.hu korábbi cikkében is beszámolt, jövő héten mozgalmas időjárásra kell számítanunk, melynek főszereplői a mediterrán ciklonok lesznek. Ezek a mediterrán ciklonok szokás szerint sok bizonytalanságot tartogatnak még a csapadék várható eloszlása és halmazállapota szempontjából, abban azonban biztosak lehetünk, hogy kiadós mennyiségű csapadék fog érkezni a jövő hét folyamán.

A legfrissebb előrejelzések szerint jövő vasárnapig nagyjából 20-80 milliméter csapadék hullhat le országosan, de lokálisan ettől nagyobb mennyiség sem kizárt.

Ez azt jelenti, hogy a sokéves januári csapadékátlag (33 milliméter) szinte mindenhol lehullhat, és sok helyen két, két és fél havi, lokálisan akár három havi csapadékmennyiség is összegyűlhet. 

A kiadós csapadék miatt nagy eséllyel növekedni fog a belvizes területek kiterjedését, emellett újabb árhullámok indulhatnak el folyóinkon is - adta hírül a meteorológiai oldal


 

Ez is érdekelhet

év fája verseny
Még benevezheted a kedvenc fádat
KörnyezetMiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Nevezd te is a kedvenc fádat a 2026-os Év Fája versenybe.
Fagy veszélyezteti a gyümölcsfákat
KörnyezetBelföld
Az őszi vetések többnyire optimálisan fejlődhetnek a megázott talajban, de a szokásosnál korábban virágzó gyümölcsfákat a fagy veszélyezteti – írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
Szeleta látogatóközpont
Újdonság a Manó Tanösvényen
KörnyezetMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénSzabadidőTudomány
Nyomozós játék, megújult tanösvényi feladatok és kézműves foglalkozás is várja a családokat a húsvéti hosszú hétvégén a Szeleta Parkban. Az április 3–6. közötti programok kifejezetten a gyerekeknek szólnak.
Elindult a tavaszi nagytakarítás Miskolcon
Környezet
Hétfő reggel több helyszínen is megkezdődött a tavaszi nagytakarítás Miskolcon. A munkálatok a Peja Győző emlékparkban és a Deák téren startoltak.