Ugrás a tartalomra

Tóth Árpád versével figyelmeztet az égetés veszélyeire a HungAiry

Létrehozva
A Láng című verset a Miskolci Nemzeti Színház művésze, Osváth Tibor tolmácsolásában hallhatjuk.

A miskolci HungAIRy Ökomenedzser Iroda legújabb kisfilmje az égetés tiltására és káros hatásaira hívja fel a figyelmet. A kisfilm Tóth Árpád: LÁNG című versét dolgozza fel. Előadja: Osváth Tibor, a Miskolci Nemzeti Színház színésze.



A térképen pirossal jelzett országrészekben, így Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében is tűzgyújtási tilalom van érvényben! Fokozott tűzveszély idején tilos tüzet gyújtani az erdőterületeken, valamint a fásításokban és az ezek 200 méteres körzetén belül lévő külterületi ingatlanokon. Ide értendők a felsorolt területeken található tűzrakó helyek, a vasút és közút menti fásítások, de tilos a parlag- és gazégetés is. A tűzgyújtási tilalom idején alkalmazandó szabályokról részletesen itt olvashat. Aki a tűzvédelmi rendelkezéseket megszegi, bírsággal sújtható!

Ez is érdekelhet

Útfelújítás az Avason
Több buszmegálló is visszakerül eredeti helyére
Miskolc
Az útfelújítás előrehaladtával, szerdán üzemkezdettől több autóbusz-megállóhely is visszakerül eredeti helyére az Avas területén.
Csendes megemlékezést tartanak Veres László emlékére
Miskolc
Gyertyával, mécsessel tisztelegnek az emléke előtt.
Képgaléria
100 éves Marika néni_Rogosz Péter
Mosoly és derű: ez a titka a 100 éves Marika néninek?
Miskolc
Mosolyogva és hatalmas életkedvvel mesélte el évszázados életének legfontosabb állomásait a 100 éves Marika néni, aki hosszú évtizedeken át tanítóként formálta generációk sorsát.
DVTK - Újpest FC 2-2 (1-0)
Gyászszünettel indul a DVTK hétvégi bajnokija
MiskolcSport
Így emlékeznek meg a klub korábbi hangulatfelelőséről.