Ugrás a tartalomra

Tóth-Szántai József polgármester: nagyon sok elvégzendő feladat van

Létrehozva
Október 1-jén, kedden megtörtént a polgármesteri tisztség átadás-átvétele, Veres Pál leköszönő városvezetőt Tóth-Szántai József váltotta a pozícióban.
Preview Image
Osztie Tibor képgalériája az átadás-átvételről

Mint ismert, a június 9-ei önkormányzati választásokon a Pont Mi Egyesület, valamint a Fidesz-KDNP által támogatott polgármesterjelölt, Tóth-Szántai József a szavazatok több mint 40 százalékát megszerezve, erős felhatalmazással lett a befutó. Az akkor regnáló polgármester, Veres Pál már korábban bejelentette: nem kíván újraindulni a választáson.

Mandátumát azonban természetesen kitöltötte, egészen mostanáig. Azt már ugyanis korábban tudni lehetett, hogy nem a választást követő napokban történik meg a váltás. Az alaptörvény tizenegyedik módosítása értelmében ugyanis 2024-től az európai parlamenti választással egyidőben, tehát ebben az évben június 9-én kell megtartani az önkormányzati választásokat Magyarországon. (A képviselőket és polgármestereket egyébként az alaptörvény értelmében kivételesen 4,5 évre, tehát 2024 őszétől 2029 tavaszáig választottuk meg.)

Kép

Partnerségben

Tóth-Szántai József polgármester a keddi átadás-átvételt követően doorstep-sajtótájékoztatót tartott a polgármesteri tárgyalóban. Úgy fogalmazott, négy hónapja volt arra, hogy felkészüljön a feladatra, amiben Veres Pál „partner volt”.

– Nemcsak szakmai, hanem emberi kapcsolatunk is mélyült – tette hozzá, rámutatva arra is, hogy igyekeztek egyfajta példát mutatni abban, hogyan lehet ezt a folyamatot, az átadás-átvételt a lehető legjobban elvégezni.

A polgármester hozzátette: most jön az az időszak, amikor „mindent részletesen át kell néznünk, át kell gondolnunk, és ki kell jelölnünk azokat az új irányokat, amikkel Miskolcot újra fogjuk pozícionálni a következő években”.

Kép

– Sok munkára számítunk az elkövetkező időszakban. Nagyon sok elvégzendő feladat van, sok ígéretet tettünk a miskolciaknak, és ezeket teljesítenünk kell – hangsúlyozta Tóth-Szántai József.

Az egyik első és legfontosabb kiemelt ügynek a Miskolctapolca Barlangfürdő rendbetételét jelölte meg a városvezető. Úgy fogalmazott: „nem tűr halasztást” a feladat.

Mint mondta, levélben keresi meg Orbán Viktor miniszterelnököt és a kormánytagokat, valamint egyeztetésre hívja a vállalkozókat, hogy a város jövőjéről, a Miskolcra váró legfontosabb feladatokról beszélgessenek.

Kép

Elköszönt

Veres Pál leköszönő polgármester érdeklődésünkre úgy fogalmazott, mindent az új városvezetés rendelkezésére bocsátottak.

– Az átadás-átvétel szinte formalitássá vált, hiszen szeptember 20-ára a kollégáim elkészítettek minden dokumentumot, ami szükséges volt – mondta, köszönetét kifejezve a kollégáinak az előkészítés miatt.

Ez is érdekelhet

A választást az nyeri, akinek többen hisznek
MiskolcBelföldVélemény
A választók a saját politikai meggyőződésüknek megfelelő narrációkat fogadják el, nem feltétlenül a valóságot – hangzott el többek között az MTA MAB Társadalomelmélet Szakbizottság Politikatudományi Munkabizottsága által szervezett politológusi kerekasztalbeszélgetésen.
Stenczel Istvánt köszöntötték
MiskolcSport
Bensőséges hangulatú ünnepséget tartottak szerdán délután Miskolcon.
Közeledik az óvodai jelentkezés
Miskolc
Április 21-23. között kell beíratni óvodába azokat a gyermekeket, akik 2026. augusztus 31-éig betöltik legalább a 3. életévüket, és óvodai jogviszonnyal még nem rendelkeznek.
Tavaszi takarítás Diósgyőrben és a Búza térnél
Gőzerővel folytatódik a tavaszi nagytakarítás Miskolcon
MiskolcKörnyezet
Tovább gördült a takarító „úthenger”: szerdán az Árpád és Kuruc utca, valamint a Búza tér környékén dolgozott a Városgazda.