Ugrás a tartalomra

Elszabaduló benzinár: lépett a kormány

Létrehozva
Csökkentik a benzin jövedéki adóját, és ezzel párhuzamosan korlátozzák az üzemanyag-turizmust is.

Rendkívüli sajtótájékoztatót hívott össze csütörtök estére a kormány. Az eseményen Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Hernádi Zsolt, a MOL elnöke szólt az aktuális hírekről. Döntéseik röviden:


- Marad a benzinár-stop, a kormány és a Mol szerint nincsen üzemanyag-ellátási válság Magyarországon, folyamatosan jön a kőolaj a Barátság-kőolajvezetéken, de ha itt gond támadna, az Adria-kőolajvezetéken is tudunk benzinhez jutni.
- Az utóbbi kétnapos pánikvásárlások miatt azonban „az üzleti érdekből zajló”, azaz Gulyás szerint benzinturizmusnak nevezhető üzemanyag-vásárlás visszaszorítása érdekében a 7,5 tonna feletti kamionok csak kijelölt üzemanyag-kutakon tankolhatnak ma este 10-től,
- A kormány 20 forinttal csökkenti az üzemanyag literenkénti jövedéki adóját,
- A kormány utasította a rendőrséget, hogy minden esetben, amikor rémhírterjesztés gyanúja áll fenn, indítsanak eljárást azokkal szemben, akik a benzin elérhetőségét érintő nehézségekről adnak hírt,
- A kormány a március 15-i négynapos hosszú hétvégére kamionstopot rendel el.

Ez is érdekelhet

Közös gondolatok a szolgáltatások erejéről
GazdaságMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A BOKIK szolgáltatási tagozatának keddi ülésén a vállalkozók közösen keresték a válaszokat a piac kihívásaira.
Extra munkahelyek, új modellek – európai autóipari fellegvár lesz a magyar város
GazdaságBelföld
Jelentős fejlesztés jöhet a Mercedesnél.
Többezres leépítést jelentett be a világ legnagyobb autóipari beszállítója
GazdaságMiskolcBelföldVilág
Súlyosan megszenvedték az ipart sújtó válságot.
BorsodChem duális
Jövőbe mutató tudás: új tanév indult a BorsodChem duális programjában
GazdaságBorsod-Abaúj-Zemplén
Csaknem harminc középiskolás és egyetemi hallgató kezdhette meg szakmai tanulmányait a vállalatnál, amely a térség egyik legjelentősebb ipari és munkaerőpiaci szereplőjeként hosszú távon is elkötelezett az utánpótlás-nevelés mellett.