Ugrás a tartalomra

Kormányinfó: magyar benzinkútra magyar autót!

Létrehozva
Az újonnan megalakult kormány első hivatalos Kormányinfóján a bejelentett különadó részleteit, jelentős megszorításokat és egyéb intézkedéseket ismertettek. Ezek közül az egyik legjelentősebb, hogy csak magyar rendszámú autóval lehet Magyarországon hatósági ár szerint tankolni.

Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter egyebek mellett bejelentette, hogy május 27. péntektől csak magyar rendszámú autók tankolhatnak hatósági áron a magyar benzinkutakon. A külföldiek a piaci ár mentén használhatják a szolgáltatást.

Ezt követően Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter vette át a szót és arról beszélt, hogy csökkenteni akarják a minisztériumok költségvetését, illetve át akarják ütemezni az állami beruházásokat. Az "extraprofit különadó" részletezésével folytatta: a bankszektortól évente 300, a biztosítóktól 50,  az energiaszektorban 300, a kiskereskedelemben 60, a telekommunikációs cégektől 40, a légitársaságoktól 30, a gyógyszercégektől 20 milliárd forintot szedne be ezen a jogcímen a kormány.

A reklámadó is visszatér, ami 2023. januárt 1-től léphet életbe. A kormány reményei szerint ez 15 milliárd forintot jelent majd. Ez 800 milliárd forintnyi bevételt jelent, amit már idén elkezdenek beszedni.

Nagy Márton azt is elmondta, hogy "nem a profitot, hanem az extra profitot" vonják el, ezért a kormány szerint azt nem a fogyasztókkal fizettetik majd meg az érintett cégek.

(Címlapkép: MTI)

Ez is érdekelhet

A jogász válaszol: Munkavállalói (dolgozói) felmondás
Gazdaság
Miskolci olvasónk határozott idejű munkajogviszonyát felmondással szeretné megszüntetni. Kérdezi, hogy milyen lehetőségei vannak erre?
Autóipari szereplők az átalakulás korában
GazdaságMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Első alkalommal szervezte meg a BOKIK Észak-Magyarországi Autóipari Klasztere a Drive Brunch elnevezésű eseményt, amit csütörtökön tartottak meg a Népkerti Vigadóban.
További beruházásokra van szükség a miskolciak szerint a város fejlődéséhez
GazdaságMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Derül ki a BOKIK májusi, 500 fő megkérdezésén alapuló reprezentatív közvélemény-kutatásából.
Meglepő helyen tűnt fel a Miskolcra látogató Kemény Dénes
GazdaságMiskolcSport
A magyar vízilabda-válogatott egykori szövetségi kapitányával szerda délelőtt a BOKIK székházában találkozhattak az érdeklődő cégvezetők.