Ugrás a tartalomra

Új márka jelenik meg a hazai benzinkút-piacon

Létrehozva
A lengyel Orlen kutak jönnek, a Lukoil márkanév megy, ezzel egy több mint két éve húzódó összeolvadási folyamat zárul le, ami a lengyel Orlen és Lotosz hálózatok mellett a magyar MOL-t is érinti.
Kép
Fotó: Infostart

A lengyel állami olajvállalat, a PKN Orlen bejelentette, rövidesen megjelennek a magyar benzinkút-piacon – írja a Thefirstnews.com angol nyelvű lengyel lapra hivatkozva a liner.hu.

A történet 2020-ig vezethető vissza, amikor az Orlen-csoport arról számolt be, hogy összeolvadnak a másik nagy lengyel olajvállalattal, a Lotosszal, amelyet az Európai Bizottság is jóváhagyott bizonyos feltételek mellett.

Ennek egy feltétele volt, hogy a magyar MOL Csoport 417 benzinkutat vásárol meg a Lotos vagyonából, míg az Orlen összesen 185 benzinkutat vásárolt meg a MOL-tól, 144-et Magyarországon és 41-et Szlovákiában.

Az Orlen pedig pénteken bejelentette, hogy a 185 megvásárolt benzinkutat teljesen rebrandelik, ezen belül a nevét is megváltoztatják. Ez érint 79 olyan benzinkutat, amely még az orosz Lukoil márkáját használja.

Az Orlen megerősítette, hogy ezen kutak megvásárlása kulcsfontosságú a közép-kelet-európai hálózatunk fejlesztése érdekében, ugyanis 2030-ra a külföldi kutaik aránya 37 százalékról 45 százalékra fog nőni a bejelentéssel.

Ha véglegesítik a tranzakciót, akkor az Orlen a magyar benzinkút-piac 7 százalékos részét szerzi meg, amellyel a negyedik legnagyobb benzinkút-üzemeltetőkké válnak. Szlovákia esetében már működtek Orlen-kutak, a bejelentéssel viszont ezek száma 60 fölé nő.

Ez is érdekelhet

Közös gondolatok a szolgáltatások erejéről
GazdaságMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A BOKIK szolgáltatási tagozatának keddi ülésén a vállalkozók közösen keresték a válaszokat a piac kihívásaira.
Extra munkahelyek, új modellek – európai autóipari fellegvár lesz a magyar város
GazdaságBelföld
Jelentős fejlesztés jöhet a Mercedesnél.
Többezres leépítést jelentett be a világ legnagyobb autóipari beszállítója
GazdaságMiskolcBelföldVilág
Súlyosan megszenvedték az ipart sújtó válságot.
BorsodChem duális
Jövőbe mutató tudás: új tanév indult a BorsodChem duális programjában
GazdaságBorsod-Abaúj-Zemplén
Csaknem harminc középiskolás és egyetemi hallgató kezdhette meg szakmai tanulmányait a vállalatnál, amely a térség egyik legjelentősebb ipari és munkaerőpiaci szereplőjeként hosszú távon is elkötelezett az utánpótlás-nevelés mellett.