Ugrás a tartalomra

Verhofstadt: Orbán a saját polgárait bünteti

Létrehozva
Guy Verhofstadt szerint Magyarország és Lengyelország nélkül kell létrehozni az unió helyreállítási alapját, ha ezek az országok nem vonják vissza a vétójukat. A belga liberális EP-képviselő erről az Euronewsnak adott interjúban beszélt Brüsszelben. Szerinte a magyar és a lengyel kormány kárt okoz a saját polgárainak.
Kép

A volt belga miniszterelnök szerint Európa-szerte nagy a nyomás a választók részéről azért, hogy kikényszerítsék a demokrácia védelmét és a korrupció elleni harcot.

"A legtöbb országban az emberek 60-70 százaléka normálisnak tartja az utalások leállítását az olyan országok számára, amelyek nem tartják tiszteletben a jogállamiságot, a demokráciát és amelyek korrupt emberek kezében vannak. Hiszen itt a korrupcióról is szó van. A legutóbbi OLAF jelentés világos volt. Magyarország vezeti a listát. Nyilvánvaló, hogy ebben van felelőssége Orbán Viktornak."

A magyar és a lengyel vezetők szerint Brüsszel politikai fegyverként használja a jogállamiság ügyét. Orbán Viktor egy rádióinterjúban a Szovjetunióhoz hasonlította az EU-t.

"Szerintem ez egy botrányos hasonlat, hiszen talán elfelejthette, hogy a Szovjetunió diktátorai gyilkolták az embereket. A történészek egyetértenek abban, hogy több, mint 20 millió ember halt meg a Szovjetunió uralma alatt. Egy ilyen zsarnokságot az Európai Unió demokratikus, békét teremtő projektjéhez hasonlítani botrányos" - mondta a belga EP-képviselő.

Guy Verhofstadt szerint nem szabad felvizezni az unió jogállamisági mechanizmusát.

Ez is érdekelhet

Díszoklevelet kapott
MiskolcSport
Miskolci sportembert is jutalmaztak az országos testület budapesti közgyűlésén.
Veterán járművekkel ünnepli az MVK a Közlekedési Kultúra Napját
Miskolc
Május 11-e Miskolcon kettős ünnep: ezen a napon nemcsak a város napját köszöntjük, hanem a Közlekedési Kultúra Napját is.
Energiamenedszment rendszert vezetnek be több önkormányzati épületben
MiskolcGazdaságKörnyezet
225 millió forint európai uniós támogatást nyert el Miskolc önkormányzata az „Energiamenedzsment rendszer bevezetése Miskolcon” című projekt megvalósítására.
Megállókat helyeznek át az Avason
Miskolc
Útfelújítás miatt.