Ugrás a tartalomra

Visszakapta az UNI Hotelt a Miskolci Egyetem

Létrehozva
Csaknem hatezer kollégiumi férőhelyet kaptak vissza az egyetemek – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti államtitkára hétfőn.

Schanda Tamás kiemelte, a felsőoktatás szabadságához nélkülözhetetlen, hogy az intézmények minél önállóbban tudjanak gazdálkodni. Ehhez vagyonra, tulajdonra van szükségük, és a kormány elmondása szerint támogatja is őket ezek megszerzésében. Például tavaly év végén döntöttek több mint 5800 kollégiumi férőhelynek az egyetemek tulajdonába, illetve vagyonkezelésébe történő visszajuttatásáról.

Hét felsőoktatási intézmény tíz kollégiumi épületét váltották ki a korábbi PPP-konstrukciókból, köztük van a Miskolci Egyetem (Uni-Hotel) is. Az intézkedés pénzügyi, jogi és gazdaságossági szempontból is kedvező az egyetemek számára. Az intézmények a szerződések lezárásával jelentős megtakarításhoz jutnak, és mentesülnek az általuk viselt árfolyam- és kamatkockázatok következményei alól.

A kormány a kiváltáshoz 27 milliárd forintos forrást biztosított az intézmények számára. Az összesen 150 ezer négyzetméter alapterületű létesítmények együttesen 5854 kollégiumi férőhelyet biztosítanak a hallgatók számára.
 

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Gyermeknap a Napsugár Bölcsődében
Családi gyermeknapot rendezett a Napsugár Bölcsőde
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Játékokkal, zenés programokkal és meglepetésekkel várta a családokat kedden a Napsugár Bölcsőde.
Családokat szakított szét
MiskolcKultúraVélemény
A trianoni békediktátum mindennapokra gyakorolt hatásait idézi fel június 3-án a Felvidék Ház. A Miskolci Galériában megrendezett vetítettképes előadás középpontjában Buzita és Szemere áll.
Az utolsó forduló nem oszt és nem szoroz
MiskolcSport
Vízilabda: már kiestek a miskolciak az élvonalból.
Képgaléria
Bombatámadás áldozataira emlékeztek
Miskolc bombatámadásban elhunyt áldozataira emlékeztek
Miskolc
A II. világháború legsúlyosabb bombatámadása érte Miskolcot 1944. június 2-án, amely több mint kétszáz halálos áldozattal járt, köztük sok civillel, 14 év alatti gyermekekkel. Tiszteletükre tartottak megemlékezést.