Az egész kezdeményezés egy Facebook-posztból indult, amin egy vietnami bolt termékei láthatóak ilyen módon becsomagolva. Ezen felbuzdulva vette át ezt a remek kezdeményezést rengeteg délkelet-ázsiai szupermarketlánc. Éppen azon agyalnak, hogy a húsárukra hogyan, s miként terjeszthetnék ki ezt a remek megoldást, mégpedig higiénikus módszerekkel.
A banánlevél, ami örökre nyugdíjba küldheti a műanyag zacskót
Létrehozva
Vietnam és Thaiföld rendkívül innovatív módon vette fel a harcot a műanyag zacskók ellen. A helyi szupermarketek nagy többségében ugyanis műanyag zacskózás helyett banánlevélbe csomagolják a zöldségeket és gyümölcsöket.
Ez is érdekelhet

Csütörtökön életbe lépett a nyár első hőségriadója
Vasárnap éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.

Szaharai por érkezik hazánk felé csütörtökön, ezért szűrtebb lehet a napsütés
Általában derült, napos idő várható csütörtökön, délután, este kialakulhatnak záporok, zivatarok.

"A vadonban a helyük, nem a kertedben!"
Kampány indult az egyre jobban elharapódzó városi vadetetés visszaszorítása érdekében.

Gomolyfelhősödést, erős UV sugárzást jelez ma a meteorológia, eső nélkül
Szerdán ismét erősen megnövekszik a felhőzet és többfelé, legkisebb eséllyel keleten-északkeleten számíthatunk esőre, záporokra, zivatarokra.