Ugrás a tartalomra

Megérkezett az első gólya Magyarországra

Létrehozva
A legnagyobb hidegben érkezett meg az első gólya Magyarországra. Suri már negyedik éve repül a haza Vassurányba. Rendszerint február közepén ő érkezik először az országba, ami azt is jelenti, hogy már nincs messze a tavasz.

A híradónk által megkérdezett meteorológus szerint a következő napokban enyhébb idő érkezik. Ha a köd felszáll, akár 10 fok is lehet a jövő héten.

A városban még sok helyen megmaradt a hó. A meteorológus szerint azonban a következő napokban enyhülés várható.

Az enyhe felmelegedés éppen jókor jön. A legtöbb embernek ugyanis már elege van a télből.

Péntek Zsuzsanna nap. A néphiedelem szerint, ha ezen a napon megszólal a pacsirta, már közel már a tavasz.

Ez is érdekelhet

Csütörtökön életbe lépett a nyár első hőségriadója
Környezet
Vasárnap éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.
Szaharai por érkezik hazánk felé csütörtökön, ezért szűrtebb lehet a napsütés
Környezet
Általában derült, napos idő várható csütörtökön, délután, este kialakulhatnak záporok, zivatarok.
"A vadonban a helyük, nem a kertedben!"
KörnyezetMiskolc
Kampány indult az egyre jobban elharapódzó városi vadetetés visszaszorítása érdekében.
Gomolyfelhősödést, erős UV sugárzást jelez ma a meteorológia, eső nélkül
KörnyezetMiskolcKörnyezet
Szerdán ismét erősen megnövekszik a felhőzet és többfelé, legkisebb eséllyel keleten-északkeleten számíthatunk esőre, záporokra, zivatarokra.