Ugrás a tartalomra

Harmadik alkalommal végeznek szúnyoglárva irtást

Létrehozva
A Miskolc Holding tagvállalataként működő Városgazda munkatársai áprilisban kezdték meg a Miskolc város közigazgatási területén lévő szúnyog tenyészőhelyek lárva fertőzöttségének felmérését és megfigyelését.
Kép
fotó: Juhász Ákos

Az első biológiai védekezés, szúnyoglárva irtás megkezdése május elején vált szükségessé Miskolc város közigazgatási területén. A napokban újra csípőszúnyog-lárva felmérést hajtottak végre. A nagy vízmélységű potenciális tenyészőhelyek kivételével már emelkedő egyedszámot mutattak.

A Sajó május 21-én tetőzött, majd az áradás során kilépett a medréből. A város közigazgatási határán kívüli területeken a visszahúzódó víztömeg után kialakuló pangó vizekben lárvakelés várható, mely csípőszúnyog inváziós hatással lehet a városi területekre. Ezért a napokban újra csípőszúnyog kelést megelőző szúnyoglárva irtást fognak végezni a Miskolci Városgazda és a szakvállalat munkatársai. Többek között a Nádas réti csatornánál, a Lyukó-patak völgynél, az Egyetemvárosi kis tónál és a Pereces völgyi vízfolyásnál.

A harmadik biológiai védekezést a hónap végéig végrehajtják a Városgazda és a szakvállalat munkatársai. A szúnyoglárva írtása után is folyamatos megfigyelés alatt állnak a tenyészőhelyek, mely megfigyelések biológus szakember által történnek.

Ez is érdekelhet

Fagy veszélyezteti a gyümölcsfákat
KörnyezetBelföld
Az őszi vetések többnyire optimálisan fejlődhetnek a megázott talajban, de a szokásosnál korábban virágzó gyümölcsfákat a fagy veszélyezteti – írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
Szeleta látogatóközpont
Újdonság a Manó Tanösvényen
KörnyezetMiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénSzabadidőTudomány
Nyomozós játék, megújult tanösvényi feladatok és kézműves foglalkozás is várja a családokat a húsvéti hosszú hétvégén a Szeleta Parkban. Az április 3–6. közötti programok kifejezetten a gyerekeknek szólnak.
Elindult a tavaszi nagytakarítás Miskolcon
Környezet
Hétfő reggel több helyszínen is megkezdődött a tavaszi nagytakarítás Miskolcon. A munkálatok a Peja Győző emlékparkban és a Deák téren startoltak.
Cincér tanösvényt ajánlja a Bükki Nemzeti Park
KörnyezetMiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
A Harkály Ház és Sástó közötti Cincér tanösvény bejárására hívja a kirándulókat a Bükki Nemzeti Park Igazgatósága. A mintegy három és fél kilométeres útvonal könnyen teljesíthető, mégis számos természeti érdekességet mutat be.