Ugrás a tartalomra

Biztonságos menedéket kapott a sün család Mályiban

Létrehozva
Annyira bízik gondozóiban a sün mama, hogy megmutatta nekik kicsinyeit is.
Kép
Így növekedtek a sün kölykök / Fotó: Mályi Madármentő Állomás

Néhány napja tett közzé egy tündéri videót egy sündisznó családról a Mályi Madármentő Állomás a közösségi oldalán, amelyen az látható, hogy egy nagyobb süni után araszolnak a picik az ínycsiklandó étel felé. 

"Olyan megható pillanat! Valahol biztosan érzi, hogy jót szeretnénk neki és a kölykeinek és megbízik bennünk" - kommentálták a felvételt.

Korábban pedig felidézték a sün család történetét is, akik május 30-án érkeztek az állomásra, mert megszűnt a fészkük, ezért menteni kellett őket. 

"Félő volt, hogy nem fogja elfogadni az új körülményeket a mamasüni, de szerencsére nagyon együttműködő és lám gyönyörű szépen felnevelte a piciket. Nagyon boldogok vagyunk, hogy megmenekült a kis sünicsalád és teljes életet élhetnek majd" - írják. 

Ez is érdekelhet

 Gróf Serényi Béla kőrisfája
Gróf Serényi Béla kőrisfája az Év Fája címért szállt harcba
KörnyezetBelföldBorsod-Abaúj-ZemplénSzabadidőBulvár
Döntőbe jutott az Év Fája versenyben Gróf Serényi Béla kőrisfája. A putnoki, közel százötven éves fára június 30-ig lehet szavazni.
Év Fája verseny öreg bükkfa
A Bükk 250 éves bükkfája az Év Fája címért versenyez
KörnyezetMiskolcBelföldBorsod-Abaúj-ZemplénSzabadidő
Döntőbe jutott az Év Fája versenyben a Bükki Nemzeti Park 250 éves bükkfája. A Szarvas-kúti rét ikonikus fájára június 30-ig lehet szavazni.
125 éve nem volt ilyen rossz a helyzet
KörnyezetMiskolcBelföldGazdaságBorsod-Abaúj-Zemplén
Több mint száz éve nem hullott ilyen kevés csapadék Magyarországon. Az úgynevezett májusi „zöldár” is elmaradt, ami tovább nehezíti a gazdák helyzetét.
Hosszabb fű, zöldebb város: így működik a Vágatlan május Miskolcon
KörnyezetMiskolc
Tóth-Szántai József polgármester kérésére Miskolc városa és a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. csatlakozott idén a Vágatlan május mozgalomhoz, amelyet az Élő Környezetért Felelős Minisztérium vezetője, Gajdos László hirdetett meg országosan.