Ugrás a tartalomra

A füvet nyírni kell és a szemetet össze kell szedni, a hőségben is

Létrehozva
A várost üzemeltetni kell, a hőségriadó miatt nem állhat meg az élet.
Kép
Fotók: Mocsári László

Amikor ilyen hőség van, mint ezekben a napokban, akkor délelőtt 11 óra és délután 3 óra között lehetőleg kerülni kell a nagyobb fizikai megerőltetéssel járó munkákat. De vannak olyan tevékenységek, amelyeket akkor is el kell végezni, amikor kánikula van, ilyen a városüzemeltetés. 

A Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. esetében ez azt jelenti, hogy számos munkát kell a legnagyobb nyári melegben is elvégezni, hiszen az élet nem állhat meg – vélekedett Kertész Béla, a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. műszaki vezetője. 

Kép

Ebbe a körbe beletartozik a város területén a parkgondozás, a szökőkutak, párakapuk üzemeltetése, a láthatósági gallyazás, vagyis a kresz táblákat, közlekedési táblákat zavaró növények nyírása, gallyak levágása – mondta. De szintén a Városgazda tevékenységi körébe tartozik a Miskolci Állatkert fenntartása, az állatok gondozása, etetése-itatása is. A város tisztán tartásáról is folyamatosan gondoskodni kell. 

Mindezen felül pedig mindig jönnek bejelentések illegális hulladéklerakóhelyekről, ezeknek az eltüntetését is el kell végezniük a törvényileg szabályozott harminc napon belül. A hőségriadó a munkát nem akadályozhatja, a feladatokat el kell végezni – hangsúlyozta a műszaki vezető. 

Kép

A dolgozóknak minden órában 15 perc szünetet biztosítanak, amelyet árnyékban töltenek többnyire. Ezen felül egy másfél literes palackos vizet is kapnak munkakezdéskor, amelyet a nap folyamán akár többször is újra tölthetnek ivóvízzel. 

Ez is érdekelhet

Csütörtökön életbe lépett a nyár első hőségriadója
Környezet
Vasárnap éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.
Szaharai por érkezik hazánk felé csütörtökön, ezért szűrtebb lehet a napsütés
Környezet
Általában derült, napos idő várható csütörtökön, délután, este kialakulhatnak záporok, zivatarok.
"A vadonban a helyük, nem a kertedben!"
KörnyezetMiskolc
Kampány indult az egyre jobban elharapódzó városi vadetetés visszaszorítása érdekében.
Gomolyfelhősödést, erős UV sugárzást jelez ma a meteorológia, eső nélkül
KörnyezetMiskolcKörnyezet
Szerdán ismét erősen megnövekszik a felhőzet és többfelé, legkisebb eséllyel keleten-északkeleten számíthatunk esőre, záporokra, zivatarokra.