A tüntetésen elhangzott: 2008 óta nem történt bérrendezés. Az ágazat szinte összes dolgozója a garantált bérminimumot kapja. Az Emberi Erőforrások Minisztériumához eljuttatott petíciójukban követelik a bértárgyalások megkezdését, minimum 50 százalékos béremelést és a közgyűjteményi és közművelődési intézményrendszer működési feltételeinek pénzügyi megerősítését.
A kultúráért aggódók demonstráltak a Magyar Kultúra Napján
Létrehozva
A Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók demonstráltak az Erzsébet téren szerda délután, hogy felhívják a döntéshozók figyelmét az ágazat bérezési problémáira.
Ez is érdekelhet

Miskolcra érkezik a Kincsem musical
Augusztusban válogatott szereplőgárdával a Lovagi Tornák Terére jön a Kincsem musical, a Nemzeti Lovas Színház előadásában.

Június végén lesz a 45. Kaláka Fesztivál
Gryllus Dániel, a Kaláka együttes alapító tagja elmondta: ezúttal is az Érsekkert lesz a hagyományosan a folk műfaj színes palettáját felvonultató seregszemle fő helyszíne június 26-29. között.

Filmvetítés a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából
Az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékeznek Miskolcon is.

A vakációra hangolnak a könyvtár június eleji programjai
A II. Rákóczi Ferenc Könyvtár még a nyár beköszönte előtt kitesz magáért.