Ugrás a tartalomra

Kritikáiért felfüggesztették Szanyi Tibor párttagságát

Létrehozva
Az MSZP országos elnöksége felfüggesztette Szanyi Tibor (képünkön) alelnök, leköszönő európai parlamenti képviselő és Fekete Zoltán, a szocialisták Pest megyei elnökének párttagságát – közölte az ellenzéki párt az MTI-vel. A döntést a két politikusnak az EP- és a budapesti előválasztási kampány időszakában tanúsított magatartásával indokolták.

Hangsúlyozták továbbá, hogy az MSZP célja továbbra is az, hogy az önkormányzati választáson minél több település „kiszabaduljon a Fidesz fogságából”. Ezt a célt minden olyan cselekmény veszélyezteti, amely a közösség egységének megbontására irányul – tették hozzá. A felfüggesztés a párt országos etikai és fegyelmi ügyek tanácsa előtt most meginduló eljárás időtartamára szól.

Szanyi Tibor a határozat után úgy nyilatkozott az Indexnek, hogy a meghallgatása nélkül, távollétében hoztak döntést. Tegnap még Brüsszelben tartózkodott, ahol a személyes ingóságait csomagolta össze, mivel hazaköltözik, mert megszűnt képviselői megbízatása.

Mint ismert, az MSZP-Párbeszéd csak egyetlen európai parlamenti mandátumhoz jutott hozzá a május 26-i választáson, azt végül a párt kampányát vezető Ujhelyi Istvánnak osztották ki – Szanyi kárára.

Emiatt Szanyi Tibor több dörgedelmes levelet is írt, amelyekben egyebek között degenerálódó belterjes klubnak, élőhalottnak, korruptnak nevezte a szocialista pártot. Azt is kilátásba helyezte, hogy saját mozgalmat vagy platformot hoz létre a szocialista párton belül. A pártvezetés viszont elhatárolódott tőle.

Ez is érdekelhet

Végrehajtás és kampányállítások: eltérő adatok a miskolci tiszás jelölt ügyében
Miskolc
Miskolc tiszás országgyűlési képviselőjelöltjének, Juhász Rolandnak közösségi médiában közzétett bejegyzése és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal közlése eltérő tartozást mutat.
DVTK – Zalaegerszeg: utazás szurkolói jeggyel, bérlettel
MiskolcSzabadidőBulvár
Február 28-án, szombaton 17 órakor kezdődik a DVTK – Zalaegerszeg labdarúgó-mérkőzés.
Péntektől visszahelyezték a Bajcsy-Zsilinszky utca megállóhelyet
MiskolcKörnyezet
A megállóhely környezetében a tetőjavítási munkálatok befejeződtek.
Ezüsttel nyitott Grebenzenben
MiskolcSport
A hétvégén Ausztriában rendezik az alpesi sízők országos bajnokságát.