Ugrás a tartalomra

Ezt így még soha nem látta! Ilyen volt Miskolc 1948-ban, mozgóképen!

Létrehozva
Egy kultúrtörténeti kincsre hívta fel olvasónk figyelmünket. A bejegyzés tanúsága szerint a felvétel nemrég az USA-ban, egy családi archívumból került elő. A filmet egy Amerikában élő magyar származású orvos forgatta, az 1948-ban tett magyarországi látogatásán.

ITT nézheti meg a teljes filmet és olvashat arról, hogyan találták meg ezt a felvételt.  

Ez is érdekelhet

Korszerűbb környezetbe költöznek fogorvosi körzetek Miskolcon
MiskolcEgészség
Miskolc önkormányzata elkötelezett az egészségügyi alapellátás feltételeinek folyamatos javítása mellett – írja közleményében a városháza sajtóosztálya.
Képgaléria
Herendy Adrienn drónfotó kiállítása a Telekiben
Izgalmas drónfotókból nyílt kiállítás a Teleki Tárlat programsorozatában
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
A Teleki Tehetséggondozó Kollégiumban keddtől tekinthetők meg Herendy Adrienn munkái, Vetületek címmel.
Óriási Revitalos sikerek – Európa-bajnoki döntő és ranglistagyőzelem
MiskolcSportBelföldVilágSzabadidő
A Miskolcz-Revital TSE versenyző párosai és csapatai is sikert sikerre halmoznak a nemzetközi és hazai színtéren. Emellett májusi miskolci saját rendezésű versenyükre is készülnek.
Rajzversennyel ünnepelték a Magyar Költészet Napját
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
A „Rajzban mondom – a kedvenc mesémet” című rajzpályázat eredményhirdetésére és a gyermekrajzokból készült kiállítás megnyitójára gyűltek össze kedden délután a II. Rákóczi Ferenc Könyvtár Központi Könyvtárában.