Ugrás a tartalomra

Egészségtelen a levegő nálunk is

Létrehozva
Többfelé rossz a levegő a magas szálló por tartalma miatt - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ szerdán.
Kép

Tájékoztatásuk szerint egészségtelen a levegő minősége Kazincbarcikán, Miskolcon, Putnokon és Sajószentpéteren.

Tizenegy településen kifogásolt a levegőminőség, ezek: Budapest, Debrecen, Eger, Kecskemét, Nyíregyháza, Salgótarján, Százhalombatta, Szolnok, Tököl, Vác és Várpalota.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ felhívja az érintett térségekben (főleg az ország északkeleti részén) élők figyelmét, hogy egészségtelen levegőminőség esetén a gyermekek, idősek, krónikus betegségben szenvedők számára nem javasolt a hosszabb ideig szabadban történő tartózkodás, aktív fizikai tevékenység végzése. Gyakori tünetek lehetnek a köhögés, a légúti irritáció vagy a nehézlégzés.

Kiemelték, a kisméretű aeroszol részecskék (PM10) elsődleges forrása a helytelen lakossági tüzelés, melyhez a levegőminőség alakulása szempontjából kedvezőtlen időjárás társul.

A meteorológiai előrejelzés alapján nem várható javulás a következő napokban - tették hozzá.

Ez is érdekelhet

Ákos már nagyon várja, hogy találkozzon miskolci rajongóival
MiskolcKultúraSzabadidő
Közönségtalálkozóval egybekötött filmvetítésre érkezik a borsodi vármegyeszékhelyre szerdán az ismert énekes.
Megújul a Szentpéteri kapui temető mosdója
MiskolcKörnyezet
A csaknem 5 millió forintos beruházásnak köszönhetően mind a női, mind a férfi illemhelyet felújítják.
Ezúttal a lilák miatt vezetnek be fokozott ellenőrzést
MiskolcSportSzabadidő
Egy fél napon át tart majd a rendőrségi akció.
Miskolc történelmi kincse a tét: folytatódik az Orgona+ jótékonysági koncertsorozat
MiskolcOktatásKultúraÉletmódSzabadidő
A Miskolci Bartók Béla Zene- és Táncművészeti Szakgimnázium és a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Kara közös jótékonysági koncertsorozatot indított ORGONA+ címmel.