Ugrás a tartalomra

Felbontott szerződések: több tízmilliós megtakarítás

Létrehozva
A takarékosság jegyében megkezdte több tucat, még az előző városvezetés által kötött szerződés felmondását a Miskolci Önkormányzat és a Miskolc Holding Zrt. Ezen kötelezettségvállalások többnyire budapesti, vagy főváros környéki cégekkel köttettek.
Kép
fotó: Mocsári László | MiNap archív

A szerződések több esetben érintenek projektekhez kapcsolódó marketing-, kommunikációs területeket, tevékenységeket, illetve egyéb tanácsadói, ügyvédi megbízásokat. A felmondás oka a takarékosság mellett az, hogy ezen feladatok elvégzésére van humán erőforrása a Miskolci Önkormányzatnak és a Miskolc Holdingnak is. Munkavállalóik jelenleg is végeznek olyan munkát, amelyek az előző városvezetés által jegyzett kötelezettségvállalásokban meg voltak jelölve. 

Ezen szerződések felmondásával több tízmillió forintot takarít meg a jelenlegi városvezetés, amellett, hogy a munkafolyamatok párhuzamosságait, átfedéseit is megszüntetik. 

Ez is érdekelhet

Képgaléria
XVII. Játékos VárosJárás eredményhirdetés
Játékos VárosJárás Miskolc belvárosában: íme az eredmények!
MiskolcKultúraSzabadidő
Szombaton különleges városnapi program mozgatta meg Miskolc közösségeit: a Város Napja alkalmából megrendezett XVII. Játékos VárosJárás játékban családok, iskolai csapatok és civil közösségek mérték össze tudásukat és helyismeretüket. A játék iránt nagy volt az érdeklődés, összesen 39 csapat kapcsolódott be a városi kalandba.
Ezt jövőre is érdemes beszerezni
MiskolcKultúra
Régi-új bérleteket hirdetett a Miskolci Szimfonikus Zenekar. Jövőre is lesz nyolckoncertes Maestro és négykoncertes Capriccio bérlet, valamint Gál Károly Zenei Esték címmel kamarazenei sorozat.
Veréb György, a DVTK legendás kapusa. Fotó: magánarchívum
Népszerűségét is Miskolcnak köszönheti
MiskolcSport
Díszpolgárokat kérdeztünk a városnap apropójából: mit jelent számukra Miskolc. A hetvenhat esztendős Veréb György labdarúgó, a DVTK hajdani aranycsapatának kapusa 2018-ban kapta meg a díszpolgári címet.
Magyar a Marson a Miskolci Egyetemen. Fotó: ChatGpt
Miskolcra költözik a „Magyarok a Marson”
MiskolcOktatásTudomány
A Miskolci Egyetemen talál állandó otthonra a 20 éves „Magyarok a Marson” mérnöki verseny. Az erről szóló megállapodást szerdán jelentették be.