Ugrás a tartalomra

Terematlétikai verseny Miskolcon

Létrehozva
Tizedik alkalommal, tizenöt általános iskolás csapat részvételével rendezték meg a hagyományos Breki Kids elnevezésű terematlétikai diákversenyt Miskolcon - tudtuk meg Soós Istvánné szervezőtől.
Kép

A Generali Arénában az I. és II. korcsoportban összesen 124 kisdiák vett részt a versenyen. A feladatokat a Kölyök Atlétika és a Sport XXI. feladataiból állította össze a szakágvezető asszony.
A jó hangulatú versenyen mindig nagy örömmel vesznek részt a kisiskolások.

Kép


Forma I.-es, összetett pályával kezdtek a fiatalok. Ezután guruló átfordulás, szkippelés és gátfutás volt a feladat, majd folytatták az ügyességi feladatokkal - szivacs gerelyhajítás távolságra, medicinlabda dobás és helyből távolugrás - hat helyszínen, forgószínpadszerűen. A záró versenyszám az állóképességi próba volt, melyen rengeteg színes golyót gyűjtöttek a versenyzők.

Kép

A Miskolci SZC Szemere Bertalan Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma sportedző szakos diákjai aktívan részt vettek a verseny rendezésében és segítették a volt és jelenlegi atlétákból összeállt versenybírói gárda összehangolt munkáját.

Kép

Eredményhirdetéskor a” Breki” képpel ellátott egyedi tervezésű oklevéllel és éremmel jutalmazták a csapatokat.

Eredmények:
Az I. korcsoportban győztes a Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola (testnevelők: Antalné Máriási Erika és Varsányi Zsolt), második a Fazekas utcai Általános Iskola, míg harmadik a Miskolc Szirmai Református Általános Iskola csapata lett. 
A nagyobbaknál, a II. korcsoportban szintén a Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola végzett az első helyen, ezüstérmet szerzett a Miskolc Szirmai Református Általános Iskola, míg bronzérmesként a Miskolci Görög Katolikus Általános Iskola csapata ünnepelhetett.

A Miskolc Városi Diáksport Szövetség versenysorozatának következő állomása a II. korcsoportosoknak szervezett fedettpályás atlétika verseny lesz a Tábori László futófolyosón. 
 

Ez is érdekelhet

Tóth-Szántai József nyílt levele a DVTK tulajdonosaihoz és vezetőihez
MiskolcSport
A DVTK jelenlegi helyzete nem hagyhatja közömbösen Miskolcot - írta a polgármester.
Rózsa Magdi Miskolcon
Rúzsa Magdi üzent a miskolciaknak
MiskolcKultúraSzabadidőBulvárCelebhírek
Szombaton a Lovagi Tornák terén találkozhatnak Rúzsa Magdival a rajongók.
Képgaléria
miskolci járatseriffek Fotó: Mocsári László
Utasonként 12 forint a nyugalom ára Miskolcon
Miskolc
Közel 7 ezer alkalommal intézkedtek a miskolci járatseriffek tavaly. Minden olyan esetben fellépnek, amikor valami megzavarja az utazóközönség nyugalmát – legyen szó étkezésről, hangoskodásról, italfogyasztásról az MVK Zrt. járatain.
Képgaléria
A Miskolci Sportiskola Évzáró ünnepsége
Legjobbjaikat ünnepelték és jutalmazták Miskolcon
MiskolcSport
A Miskolci Sportiskola évzáró gálájának csütörtökön délután a Miskolci Egyetem körcsarnoka adott otthont.