Ugrás a tartalomra

Veres Pál: nincs miskolci megbetegedés, de a város felkészült a koronavírusra

Létrehozva
Hazánkba is elért a koronavírus. A fertőzés Budapesten ütötte fel a fejét, miskolci megbetegedésről egyelőre nem tudni. A borsodi megyeszékhely mindenesetre felkészült a vírus megjelenésére – mondta Veres Pál polgármester.

– Egyelőre az észszerű, higgadt felkészülés a legfontosabb – hangsúlyozta a városvezető. 

Veres Pál elmondta, hétfőn Miskolcon is felállt egy operatív törzs, kialakítottak egy eljárásrendet – ami egyebek mellett tartalmazza, hogyan különítsék el a betegeket, vagy hogyan tartsák fenn a városi intézmények működését –, mindenki tudja tehát a feladatát.

Figyelmeztették a város intézményeit, cégeit, hogy fokozottabban figyeljenek a munkahelyi higiéniára; például tájékoztatókat helyeztek ki. Emellett folyamatosan információkkal látják majd el a város lakosságát is. De az egyéni felelősség is fontos: mossunk többet kezet, gyanú esetén azonnal értesítsük a háziorvost.

Ez is érdekelhet

Nyugat felől zivatarfelhők érkeznek
MiskolcKörnyezet
Hétfőn erősen megnövekszik a fátyol- és gomolyfelhőzet és már reggel előfordulhatnak záporok.
Folyik az útépítés az Avason, érdemes korábban elindulni
MiskolcKörnyezet
Közlekedési információk Miskolcról hétfőn reggel.
Képgaléria
Fenyő- és rhododendron virágzás - vezetett séta a Fenyőkertben. Fotó: Adorján Eszter
Virágzó rhododendronok és különleges fenyők várták az érdeklődőket az Avasi Fenyőkertben
MiskolcSzabadidőKörnyezet
Ismét megrendezték a hagyományos vezetett sétát a miskolci Avasi Fenyőkertben, ahol a látogatók a virágzó rhododendron bokrok és a különleges fenyőfák világába nyerhettek betekintést vasárnap.
Csemiczky-emlékest a Zenepalotában
MiskolcKultúra
Emlékhangversenyt rendeztek Csemiczky Miklós (1954–2025) zeneszerző, érdemes művész, a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Kara egykori tanárának tiszteletére a Zenepalota Bartók termében május 10-én, vasárnap este 6 órától.