Ugrás a tartalomra

Útjavítás Lillafüreden, hétfőn este lezárják az alagutat is

Létrehozva
A Hámori-tó és az úgynevezett mászószikla közötti útszakasz kopórétegének cseréjét végzik a március 16-val kezdődő hét első felében.

Az aszfaltozás kilométernyi szakaszt érint, amelyen ebben a két vagy három napban félpályás útlezárás, jelzőőrös forgalomirányítás mellett dolgoznak majd a Magyar Közút szakemberei. Hétfőn éjszaka várhatóan három órára teljes egészében le kell zárniuk az lillafüredi alagutat, amelyen este 9 óra és éjfél között semmilyen jármű nem tud majd áthaladni, buszok sem, más sem.

Az aszfaltfelület előkészítő felmarását már egy héttel korábban, március 9-én elvégezték. Hétfőn, 16-án az alagútbeli aszfaltozással kezdik a munkát: azért késő este, hogy minél kevesebb fennakadást okozzon a közlekedésben. Este 20 óra 50 perc körül ér ide a Répáshuta felől érkező Volán-busz, ezt átengedik Miskolc irányába, majd lezárják a szakaszt a forgalom elől. A tervek szerint ez éjfélig fog tartani.

A tűzoltóság és a rendőrség a helyzetre reagálva ígéri, ebben az időszakban tűzoltókocsit, illetve rendőrjárőrt fog állomásoztatni a „fenti” övezetben, azaz a Lillafüred, Ómassa, Bükkszentkereszt által alkotott térségben. Egyúttal biztosítani igyekeznek az egyetlen reális elkerülő útvonal, a Bükkszentlászlótól Bükkszentkeresztre vezető szakasz biztonságos járhatóságát.

A 16-i kezdést követő egy vagy két napban lezajlik a kilométeres szakaszon az aszfaltozás, ami már csak nehezíteni fogja az arra haladó járműforgalmat, de meggátolni nem – jelentették be a Magyar Közút illetékesei. A hétfő esti kritikus időszakban egyébként a környéken autózók figyelmét Felső-Hámor elejénél, illetve a hollóstetői elágazásnál fel fogják hívni, hogy nem lehet, nem érdemes felfelé, illetve lefelé azon az úton továbbhaladni.

Ez is érdekelhet

A Miskolc Holding Zrt. új vezetője Soós Attila
Változás a Miskolc Holding Zrt. vezetésében
Miskolc
Soós Attila távozik a Miskolc Holding Zrt. éléről: 2026. június 30-i hatállyal lemondott a Miskolc Holding Zrt. igazgatósági tagságáról - közölte a Miskolc Holding Zrt.
A Csengey-kertet színesítették ki az Avasi Gimnázium tanulói
MiskolcOktatásKultúra
Kortárs képzőművészek falfestményeit gondolták újra az Avasi Gimnázium diákjai és közben megszépítették a Csengey-kert betonkerítését.
Képgaléria
Vasgyári múltidéző
MiskolcKultúra
Filmnézés után a vasgyári utcák történeteit idézték fel.
Újabb alpaka bébi született a Baráthegyi Majorságban
Bébibumm a Baráthegyi Majorságban
Miskolc
Alig egy hónappal az idei első alpaka születése után újabb kis jövevény érkezett a Baráthegyi Majorságba - adta hírül a Szimbiózis Alapítvány.