Ugrás a tartalomra

Lesz önkormányzati forrás a bükkszentlászlói fejlesztésekre

Létrehozva
Több tízmillió forintot bukhat el az önkormányzat a miskolci Fidesz-KDNP szerint, ha a városvezetés nem biztosítja az önrészt a bükkszentlászlói csapadékvíz elvezetéséhez, támfalak építéséhez. A közgyűlési többséget alkotó Velünk a Város frakció viszont cáfol: a költségvetés korrekciójában szerepelnek a vis maior pályázatokra elkülönített összegek. Így a beruházásokat még idén megvalósíthatják.

A helyiek egyre rosszabb közlekedési állapotokat – esős időben óriási sár, kátyúk – tapasztalnak a Bükkszentlászlóról a MIVÍZ Kft. gépházához vezető, aszfaltozott úton. A község végén élő Lajcsák Mihályné azt is elmondta a Miskolc Televízió Híradójának, hogy az út mellett folyó patak a sok törmelék miatt a településen felduzzad, kerítéseket mos alá.

Kép
Fotó: Juhász Ákos

A helyszínen tartott sajtótájékoztatót pénteken a Fidesz-KDNP. Hollósy András frakciószóvivő kifejtette, több mint 30 millió forintos önrészt kellene biztosítania az önkormányzatnak ahhoz, hogy a Belügyminisztérium által nyújtott, 90 millió forintot elérő vis maior keretet megkapja a város. – Mi ezt az összeget azonban egyelőre nem látjuk a költségvetésben – tette hozzá. Attól tartanak, hogy ezzel „sok tízmillió forintot bukhat el a város”.

Kép

A körzet fideszes önkormányzati képviselője elmondta, az erdészet és a MIVÍZ munkatársai is járnak erre autóval, de félő, hogy az egész út megcsúszik, beomlik. – Nem indulhatunk neki úgy a következő télnek, hogy ezt a problémát nem orvosolták – hangsúlyozta Gazdusné Pankucsi Katalin.

– A költségvetés korrekciójánál biztosítjuk a vis maior támogatás önrészét – ezt már a Velünk a Város önkormányzati képviselője mondta. Szopkó Tibor sajnálja, hogy az ellenzéki politikusok „hetek óta álhírekkel turnéznak a kormánymédiában, rémhíreket terjesztenek Miskolcról”.

Kép

– Ha tájékozódtak volna, akkor tudniuk kellene, hogy a bükkszentlászlói vis maior pályázatok az idén megvalósulnak, éppúgy, ahogy az ómassai is, amit az előző városvezetés még 2018-ban nyert el, csak nem tartották fontosnak megcsinálni. Ezek a feladatok ránk várnak – fogalmazott.

Emlékeztetett, az előző városvezetés több mint 9 milliárd forintos adósságállományt hagyott hátra, a kormány pedig – a járványhelyzetre hivatkozva – közel 7 milliárd forintot von el Miskolctól.

Ez is érdekelhet

Irodalmi és slam poetry délután a látássérültek városnapi klubnapján
MiskolcKultúra
Jacsó Pál költő és Kajati Bálint slammer volt a vendége szerda délután a Vakok és Gyengénlátók Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Egyesületének, Miskolc város napjához kötődően.
Miskolcra érkezett a Széchenyi Kártya Roadshow
MiskolcGazdaság
A KAVOSZ és BOKIK által szervezett rendezvényen többek között a hazai kis és középvállalkozások finanszírozásának erősítéséről, a stabilitás elősegítéséről, a munkaerőpiaci változásokról és a legfrissebb digitális lehetőségek kiaknázásáról esett szó.
Képgaléria
Az árva kutyusok legkedvesebb napja
MiskolcSzabadidőKörnyezet
A Miskolci Állategészségügyi Telep 250., jubileumi alkalommal nyitja meg kapuit szombaton, ahol ismét találkozhatnak az állatbarátok a szeretetre vágyó négylábúakkal.
Képgaléria
Zöldülő program a MIOVI-ban
Madár szólt és nap nevetett, együtt játszottak a gyerekek
Miskolc
Játékos feladatok segítségével ismerkedtek a növényekkel és az állatokkal a kis óvodások, miközben számos érdekes ismerettel gazdagodtak.