Ugrás a tartalomra

MVK: 5000 forintra büntethetik a maszk nélkül tömegközlekedőket

Létrehozva
Pénzbüntetéssel szankcionálják azokat, akik nem viselnek maszkot a miskolci buszokon és villamosokon.
Kép

Szeptember 15-én, keddtől az MVK járatain a maszkot nem viselő utasokat az utazásból történő kizárás mellett a helyszínen 5000 forintra büntethetik a cég ellenőrei - közölte a Miskolc Városi Közlekedési Zrt. Az MVK azt írja, amennyiben a bírságot a helyszínen nem fizetik ki, akkor a bírság 5 000 Ft-ról 7 500 Ft-ra emelkedik. A 7500 Ft-os bírság a cég ügyfélszolgálati irodájában fizethető be az esemény napját követő nyolc naptári napon belül. Amennyiben ezen határidőig nem fizetik meg a 7 500 Ft-ra emelkedett bírságot, akkor annak összege  15 000 forintra emelkedik.

Ez is érdekelhet

A miskolci ügyvédi kamara egykori székháza.
A miskolci jogász, aki legyőzte a miniszterelnököt
Miskolc
Hogy kit neveztek Miskolc bölcsének, az kiderül Nagy Attila helytörténész, a Mit Miskolc Adhatott Blog szerkesztőjének az írásából.
Akkor és most
Miskolc
A felvételen az élettel teli Széchenyi utca körülbelül száz évvel ezelőtti képe látható, egészen pontosan a Villanyrendőr és az Erzsébet tér közötti szakasz egy részlete.
Látni fogja szaladni a nyulat a réten
MiskolcKultúra
Különleges zenei élményt ígér a negyvenéves Forrás kamarakórus a Föld napjához kapcsolódva. Egy exkluzív koncerttel készül az együttes a Szeleta Parkba.
A jogász válaszol: A tartási szerződésről
Miskolc
Miskolci olvasó levelében leírta, hogy szeretne tartási szerződést kötni, melyben ingatlanát közeli ismerősére ruházná, eltartása fejében.