Ugrás a tartalomra

Őrtüzet gyújtottak

Létrehozva
Az összetartozást erősítették az eseménnyel.
Kép
Fotó: Juhász Ákos

A Civil Összefogás Fórum Miskolci Klubja, a CÖF KLUB Miskolc őrtüzet gyújtott Miskolcon,a Kálvária-dombon vasárnap délután. Mint minden évben, idén is,október utolsó vasárnapján szerte Székelyföld határain, de Erdélyben és a Földszámos helyén, a kanadai Vancouvertől Európa országain át a távoli Ausztráliáig őrtüzek gyúltak az összetartozás, a székely nép önrendelkezésének és te-rületi autonómia törekvésének támogatásaérdekében. Az eseményen megemlékezések hangzottak el, és a különböző felekezetek képviselői imákat mondtak.

Ez is érdekelhet

Gazdára váró állatokkal ismerkedhettek a nyílt napon
MiskolcSzabadidő
Nyílt napot tartottak szombaton a Miskolci Állategészségügyi Telepen. A Fonoda utcai programon kutyasétáltatással, simogatással és közös játékkal várták az állatbarátokat, miközben az örökbefogadás lehetőségére is felhívták a figyelmet.
Tűz ütött ki egy miskolci családi házban
MiskolcHavaria
A tűzoltók két vízsugárral kezdték oltani a lángokat.
Folytatódik a 3-as számú főút felújítása
Fontos forgalmi változás, két napig csak a célforgalom járhat ezen a szakaszon
Miskolc
Folytatódik a Miskolcon áthaladó 3-as számú főközlekedési út nagyszabású felújítása.
A jogász válaszol – Ki köteles eltartani a rászoruló szülőt?
Miskolc
Olvasónk több mint öt éve gondoz egy nyugdíjas, ápolásra szoruló személyt. A gondozott asszony nagykorú gyermeke jó anyagi körülmények között él, mégsem gondoskodik rászoruló édesanyjáról. Kérdezi ezek után levélírónk, hogy követelhető-e a gyermektől tartásdíj, és mit tehet az, aki helyettük ápolja az idős embert?