Ugrás a tartalomra

Miskolc környéke is kifehéredett, és újabb havazás várható

Létrehozva
Legtovább az Északi-középhegység térségében eshet a hó.
Kép
Fehérbe öltözött a Palotaszálló környéke. Fotó: Lillafüred Online/Horváth Csongor

Vasárnap reggelre az országban többfelé alakult ki hóréteg; a Kékestetőn már csaknem húsz centiméteres a hóvastagság.
    
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) vasárnap reggeli adatai szerint az ország északi felében több helyen alakult ki hólepel, vagy pár centiméteres hóréteg. A legnagyobb hó Kékestetőn van, ott 19 centiméteres a hóvastagság. 

A meteorológiai szolgálat honlapja szerint az ország északkeleti területein vasárnap reggel is havazott. Nógrád megyében jelenleg is elsőfokú figyelmeztetés van érvényben, mivel ott a nap folyamán több mint öt centiméternyi hó hullhat.

Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is esett: már nem csak a Bükk magasabb pontjain van hó, fehérbe borult Lillafüred és Miskolc is (képeinken). 

Kép
Néhány centi friss hó Miskolc belvárosában is esett, délelőtt viszont olvadásnak is indult. Fotó: Tajthy Ákoos

    
A meteorológiai szolgálat veszélyjelzésében azt írta: az ország északi részén napközben fokozatosan megszűnik a havazás, illetve dél felől egyre nagyobb területen havasesőbe, esőbe válthat át a halmazállapot. Kezdetben a halmazállapot váltás határán néhol átmeneti, gyenge ónos esőre is számítani lehet. Legtovább az Északi-középhegység térségében várható elsősorban havazás, kiemelten Nógrád megyében, illetve a Mátrában és a Bükkben.
    
Az esti óráktól - mint fogalmaztak - "jelentős területi bizonytalanság mellett", dél felől újabb csapadékzóna érkezhet. Így - legkisebb eséllyel az Alföld keleti, délkeleti részén - ismét várható havas eső, illetve havazás - írta a meteorológiai szolgálat.
    
Az előrejelzés szerint vasárnap a legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és plusz 6 Celsius-fok között alakul, északkeleten mérhetik az alacsonyabb, délkeleten a magasabb értékeket. Késő estére mínusz 2 és plusz 5 fok közé hűl le a levegő.

Arról pedig éppen szombaton írtunk, hogy a Bükk-fennsíkon megvolt az év eddig leghidegebb hajnala:  --20.3 fokos hőmérséklet alakult december 4-én 5:16 perckor egy töbörben.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Flow Fashion by Lillafüred diavatbemutató a Palotaszállóban
Szirmokba öltözött elegancia: exkluzív show-val nyitották meg a tavaszt Lillafüreden
MiskolcKultúraÉletmódSzabadidőBulvár
Hazai tervezők kollekciói, látványos produkciók és ismert fellépők varázsoltak különleges hangulatot a Palotaszálló falai közé és miskolci tehetségek léphettek kifutóra.
Mennyei királyként vonult be Jézus
MiskolcEgyház
Virágvasárnapon Jézus Krisztus jeruzsálemi bevonulását ünnepeljük, amikor a tömeg pálmaágakat lengetve, hozsannát kiáltva és éljenezve fogadta. Ezt követően kezdődtek el a szenvedései.
Vasas Akadémia - DVTK HunTherm Fotó: MKOSZ
A Vasas kipipálva, következik a Sopron
MiskolcSport
A DVTK HunTherm sikerrel vette az újabb akadályt. Második győzelmével lezárta a negyeddöntőt.
Bari Laci
A Dal 2026: miskolci énekes a döntőben
MiskolcKultúraBulvár
A Dal 2026 döntőjében ott van a miskolci énekes, BariLaci Talán című dalával.