Ugrás a tartalomra

Akkor és most...: az egykori hejőcsabai gyógyszertár

Létrehozva
Régi és új felvételünkön a hajdani hejőcsabai gyógyszertár látható.
Kép
Forrás: Fortepan/Magyar Földrajzi Múzeum, Erdélyi Mór cége

Történeti források szerint a Csabavezér u. 58. alatti, eredetileg földszintes ingatlant az egykor önálló Hejőcsaba község gazdag földbirtokosai, a Bárczayak építtették a XVIII. század végén. A XIX. század közepén romantizáló stílusban átalakították, s ekkor lett egyemeletes, kontyolt tetejű. A hejőcsabai gyógyszertár egykor a település, később a városrész ékének számított, ennek köszönhető az is, hogy a hármas főút négysávosításakor sem bontották le, inkább az addig nyílegyenes út kerülte el az épületet egy nagyobb kanyarral. A műemlékben hosszú évtizedekig gyógyszertár üzemelt (sőt, a kilencvenes évek végén annak egy részében működött a Hejőcsabai Rendőrőrs is).

Kép
Fotó: Juhász Ákos

Az 1995-ös patikaprivatizáció után a létesítmény üzemeltetése gazdaságtalanná várt a konkurens gyógyszertárak miatt, végül 2009-ben bezárt. A 2019-es önkormányzati választások után felállt városvezetés a következő év tavaszán kezdeményezett (jelenleg is tartó) tárgyalásokat a mostani tulajdonossal az épület és környezetének hasznosításáról.

Címkék

Ez is érdekelhet

Életfogytiglani szabadságvesztést kapott a házaspárt bántalmazó vádlott
MiskolcBűnügy
Ítéletet hozott a Miskolci Törvényszék annak a vádlottnak az ügyében, aki egy miskolci ingatlanba betörve okozott egy házaspárnak életveszélyes sérülést.
Kisvárda MG II - DVTK II F4R
Ötgólos meccset játszott a Diósgyőr
MiskolcSport
A DVTK II F4R csapata NB III-as bajnokin lépett pályára. A Kisvárda MG II vendége volt a DVTK II F4R.
Akkor és most: Az Újgyőri főtér
MiskolcKultúra
Az Újgyőri főtér, vagy ahogy a helyiek jelentős része ma is emlegeti, a „Marx tér”, Miskolc történelmének egyik legizgalmasabb lenyomata.
A jogász válaszol: Szabálysértésből büntető ügy
MiskolcBűnügy
Miskolci olvasónk kereste meg ügyvéd szakértőnket, az iránt érdeklődve, hogy a vele szemben szabálysértési eljárásban alkalmazott joghátrány ellenére, ugyanazon cselekmény miatt, súlyosabb büntetés kiszabható-e?