A statisztikát a minisztérium közölte Szél Bernadett adatigénylésére hosszas levelezés után. A témával az RTL Klub híradója foglalkozott. 2018-ban hatezer új pedagógus kezdte meg a munkát, ez a szám 2020-ra kétezerre csökkent. Szél Bernadett szerint drasztikus béremelés nélkül még rosszabb lesz a helyzet. A szakszervezet arról beszélt, a tanárhiány miatt már negyedéves, oltott, tanárszakos diákoknak is munkát kínálnak az iskolák. Korábban a miniszterelnök is azt mondta: megérti, ha a tanárok elégedetlenek a helyzetükkel, de még nincs kolbászból a kerítés.
Drasztikusan csökkent a pályakezdő tanárok száma
Ez is érdekelhet
Vidámság, zene és családi élmények: jön a miskolci majális!
Egésznapos ünnepi forgatag várja a látogatókat május elsején a Majális parkban. Mutatjuk a részletes programot!
Újabb történelmi érdekesség Miskolcról: a Miskolc név és eredete
Folytatódik sorozatunk: Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történetéből blog szerkesztőjének az írást közöljük, helytörténeti érdekességekkel.
Tízszer csengettek a népkertiek
A 13. fordulóhoz érkezett a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei női kispályás labdarúgó-bajnokság, amelyet csökkentett pályaméreten rendeznek meg.
Különleges együttállást láthatunk hétfő este
A Fiastyúk és a Hold együttállását csodálhatjuk meg, akár már kisebb kézitávcsővel is, április 20-án, napnyugta után körülbelül negyven perccel egészen holdnyugtáig, tiszta égbolt esetén.