Ugrás a tartalomra

Csöbör Katalint elmarasztalta a választási bizottság

Létrehozva
Az MSZP tett panaszt Csöbör Katalin ellen, mivel néhány napja jogellenes kampánytevékenységet folytatott egy iskolában: az egyik állami program laptopjait osztotta ki az Avasi Gimnáziumban Cseresnyés Péter ITM államtitkár társaságában. A választási bizottság határozatban állapította meg, hogy a fideszes jelölt jogsértést követett el. A további jogszabálysértéstől eltiltották, bírság kiszabását viszont nem tartották indokoltnak.

A 444 cikke részletezi: az MSZP kifogása szerint Csöbör Katalin részvétele az eseményen, és az arról készült bejegyzés azt sugallja az átlagos választópolgár számára, hogy az eszközök a képviselő közvetlen, személyes tevékenységének eredményeként kerültek az iskolába. Továbbá a választási kampány kontextusában az átlagos választópolgár nem tudja tisztán elkülöníteni a képviselői és a jelölti minőségben való megjelenést, és a jelenleg zajló választási kampányra tekintettel Csöbör Katalin megjelenését a jelölti szerephez köti. Ráadásul Cseresnyés Péter államtitkár jelenléte a párt szerint jogtalan előnyt biztosított Csöbör számára.

A Választási Bizottság úgy ítélte meg, hogy Csöbör Katalinnak mint jelenlegi országgyűlési képviselőnek nincs olyan, jogszabályban rögzített feladata, amely során a Miskolci Tankerületi Központ által biztosított eszközök kiosztásában közre kellene működnie. A szervezet azt is közzétette, hogy Csöbör Katalin jelölt az átadáson képiselői tisztségéből nem levezethető funkciót ellátva, politikai céllal, képviselőjelölti minőségében járt el, és kampánytevékenységet végzett, amikor az Avasi Gimnáziumban az eszközök ünnepélyes átadásán részt vett, és abban közreműködött. Cseresnyés Péter államtitkár kapcsán a Választási Bizottság a kifogást nem találta megalapozottnak.

A mindezt taglaló határozat ide kattintva érhető el.

(Címlapkép: Csöbör Katalin a kérdéses rendezvényen, a szóban forgó laptopokkal; Fotó: Csöbör Katalin Facebook oldala)

Ez is érdekelhet

Kóddal és kötelező igazolványszámmal újultak meg a kombinált bérletek
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Erre a technológiai fejlesztésre azért volt szükség, mert a tarifaközösség keretében Miskolc közigazgatási határán belül a kombinált bérletekkel a helyközi járatokra is fel lehet szállni, és a helyközi autóbuszok fedélzeti validátorai ezt a kódot tudják beolvasni.
kama sport Népkert
Szerdánként újra benépesül a Népkert
MiskolcSportSzabadidő
Június 10-től ismét renszeres sportprogram várja az érdeklődőket a miskolci Népkertben.
Két fiatal játékos (is) távozik
MiskolcSport
Röplabda: Bari Csenge és Bódis Blanka Sára nem lesz az NB I-es gárda őszi keretének tagja.
Képgaléria
Nemzeti Összetartozás Napja
„Trianon tragédiája nem azt jelenti, hogy Magyarország nagysága is elveszett”
Miskolc
Amíg él a nyelvünk, élnek a hagyományaink, addig aggodalomra nincs ok – hangsúlyozta beszédében Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora a Népkerti Országzászlónál tartott megemlékezésen június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján.