Ugrás a tartalomra

A Balatonnál hamarosan nem lehet tankolni

Létrehozva
Országszerte üzemanyaghiány várható a következő hetekben - derül ki az Index cikkéből.

A benzin és a gázolaj ára is csökken péntektől – írja a holtankoljak.hu. A pénteki árcsökkenés által a benzin beszerzési ára bruttó 8 forinttal, a gázolajé pedig 9 forinttal lesz olcsóbb. Ezáltal a piaci átlagárak így alakulnak majd a kutakon:

95-ös benzin: 691,9 Ft/liter
Gázolaj: 737,9 Ft/liter 
A hatósági árstop továbbra is érvényben marad azoknál a járműveknél, amelyek az előző hétvégén nem estek ki annak hatálya alól.

Üzemanyaghiány jöhet a következő egy-két hétben

Mindeközben a holtankoljak.hu ügyvezetője, Bujdos Eszter arról beszélt az RTL Reggeli című műsorában, hogy a következő egy-két hétben bizonyos mértékű üzemanyaghiányra lehet számítani az ország egyes pontjain.

A BALATONNÁL PÉLDÁUL SZINTE BIZTOS, HOGY NEM LEHET MAJD TANKOLNI AZ ELKÖVETKEZŐ IDŐSZAKBAN. 

A tó környékén elsősorban a turizmus miatt van üzemanyaghiány, és sokan már most is Veszprémbe járnak tankolni. 

Bujdos Eszter szerint a kieső üzemanyag-mennyiséget a stratégiai készletek felszabadításával pótolni tudják, de ebből szinte csak a nagyobb benzinkutak fognak kapni, a kisebbek nem. A szakmán belül úgy vélik, hogy az üzemanyag-ellátás biztosítása szempontjából a legjobb az lenne, ha a kormány teljesen feloldaná az üzemanyagárstopot – mondta.

Ez is érdekelhet

Ajánljuk: buli, gasztronómiai különlegességek, sport, nevetés és egy égi látványosság a jövő héten Miskolcon
MiskolcSzabadidő
Unikális programokkal készültek a szervezők a kikapcsolódni vágyóknak Miskolcon augusztus 7-től 15-ig.
Az emberekre és az állatokra is gondol a Városgazda a rendkívüli hőségben
MiskolcKörnyezet
A kánikula enyhítése érdekében a Városgazda is fellép. Miskolc tíz szökőkútja zavartalanul működik, hogy hűvösebbé tegye a városi környezetet. A Miskolci Állategészségügyi Telepen is több intézkedést vezettek be a hőség mérséklésére.
Szombati közlekedési és bérletpénztári információk
Miskolc
Augusztus 8-án, szombaton – munkanap-áthelyezés miatt – az MVK villamosai és autóbuszai a tanszüneti időszaknak megfelelő munkanapi menetrend szerint közlekednek.
Aggod Zsófia marad
MiskolcSport
Röplabda: a 2026/27-s szezonban is a DVTK Ongropack NB I-es csapatában szerepel.