Ugrás a tartalomra

Egy óra Csorba Piroska versei közt

Létrehozva
A teátrum színészeinek tolmácsolásában szólalnak meg a költőnő versei szombaton.
csorba_piroska
A Miskolci Nemzeti Színház Facebookon közzétett posztjában a költőnő alábbi versével búcsúzott Csorba Piroskától.

"A szombat délutáni Egy óra versek közt felolvasószínházi előadásunkat a napokban elhunyt Csorba Piroskának szenteljük" - írta pénteken közösségi oldalán a Miskolci Nemzeti Színház, hozzátéve, a Szabó Lőrinc-díjas költő, író, tankönyvíró és tanár irodalmi alkotásait és pályafutását számos díjjal ismerték el. 2002-ben átvehette a Szabó Lőrinc irodalmi díjat, 2022-ben pedig Miskolc város napján a Pro Urbe kitüntető címet is megkapta.

Szombaton Fandl Ferenc, Seres Ildikó, Varga Andrea, Molnár Anna, Kerekes Valéria és Mikita Dorka Júlia színművészek tolmácsolásában hallgathatják a résztvevők a költő műveit.

Jegyek ITT válthatók.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Családi nap a Szent István téren
Lovas huszárok és játékpark várta a családokat
MiskolcSzabadidő
Egész napos, ingyenes programokkal várták a családokat és az ünneplőket a Szent István téren, ahol huszártábor, játékpark és színpadi előadások idézték meg az 1848–49-es forradalom hangulatát.
Képgaléria
fotó: Mocsári László
Helyi termékek és közösségi hangulat a Városház téren
MiskolcGasztroSzabadidő
Március 15-én ismét megtartották a termelői napot a Városház téren, ahol reggel nyolctól délután négy óráig várta a vásárlókat a helyi és környékbeli árusok kínálata.
Nagyszerű napot fogtak ki
MiskolcSport
Kosárlabda, férfi NB I/B, Piros csoport, 23. forduló.
Újabb történelmi érdekességek Miskolcról
MiskolcKultúra
Folytatódik sorozatunk: Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történetéből blog szerkesztőjének az írását közöljük, helytörténeti érdekességekkel.