A politikus felidézte, hogy még tavaly novemberben megkereste őt egy 70 éven felüli hölgy, aki 91 éves szomszédjának kért tőle segítséget, miután elromlott az automata mosógépe.
– Megkérdezte, tudnék-e segíteni. Kérését megosztottam Facebook-oldalamon, és meg is lett az eredménye: egy hét alatt nyolc felajánlás érkezett. Természetesen megköszöntem mindenkinek az ajánlatát, egy gépet vittem el, amit be is szereltem, és üzembe helyeztem az idős hölgynél – sorolta Fodor Zoltán, aki elmondta, azóta beszélt a szomszédasszonyával, arról tájékoztatta, hogy a gép jól üzemel, és a néni nagyon boldog.
Nem csak ebben az esetben sikerült intézkednie az avasi képviselőnek. Azzal kereste meg egy önkormányzati dolgozó, tudna-e segíteni egy hagyományos centrifuga beszerzésében, mivel ahol laknak, nincs vezetékes víz, és gondot okoz a mosás, szárítás.
– A felhívásomra egy nap alatt négy felajánlást kaptam. Miután az Avason lakom, egy nagyon kedves avasi hölgyet választottam, hozzá mentem el a centrifugáért, ahol kipróbáltuk, majd üzemkész állapotban vittem el másnap az új tulajdonosának. A férj vette át, aki a meghatottságtól könnyezni kezdett. Megmondom őszintén, rég láttam könnyekkel küszködni egy negyvenes éveiben járó férfit. Úgy gondolom, ez a segítség is a legjobb helyre került – mondta.
Az avasi képviselő egy kisgyermeknek is segített, akinek nem akármilyen kérése volt: egy kakukkos órát szeretett volna.
– Igen, ez egy szokatlan kérés lenne, ha nem egy hatéves kislányról szólna a történet. Séta közben találkoztam a nagymamával és az unokájával a választókörzetemben. Akkor említette a nagymama az unoka kívánságát. Nem ígértem semmi biztosat, de azt igen, hogy megpróbálok segíteni. Ismét felhívást intéztem ismerőseimhez. Szerencsére egy fiatal hölgynek volt egy ilyen órája, amit még a nagypapájától kapott, és elhozta nekem. Miután én magam nem értek az órák belső szerkezetéhez, eljuttattam egy órás hölgyhöz, aki átnézte, javította. Ezúton is szeretnék köszönetet mondani a két csodálatos hölgynek, akik bearanyozták ennek a kislánynak az életét – mesélte a képviselő a valóra váltott álom történetét.
– Természetesen ahogy eddig, a jövőben is segítek a rászoruló embereknek, amit képviselőként és emberileg megtehetek, megteszem. Köszönöm az önzetlen felajánlásokat, közreműködést mindenkinek, akik emberségből jelesre vizsgázva segítettek, hogy másokon segíthessek – mondta Fodor Zoltán.