Ugrás a tartalomra

Molnár István Ádám földesista diák is képviseli hazánkat a nemzetközi informatikai diákolimpiai versenyeken

Létrehozva
Veres Pál, Miskolc polgármestere közösségi oldalán jelentette be a büszkeségre ismét okot adó örömhírt. A Földes Ferenc Gimnázium tanulója is bejutott abba a négy-négy fős diákolimpikonokból álló csapatba, amely hazánkat képviseli majd a nemzetközi informatikai versenyeken.
Kép
Képünk illusztráció / Fotó: NJSZT

Veres Pál polgármester szombat esti Facebook posztjában közölte, hogy csütörtökön véget ért a diákolimpiai válogatóverseny az ELTE Informatikai Karán.

Mint írta, a nemzeti IT-versenyeinken már kiemelkedően szereplő diákok közül most azok bizonyíthattak versenyprogramozásból, akik a nagy világversenyen, a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI) és a regionális IT diákolimpián, a CEOI-n esélyesek lehetnek.

A Nemzetközi Informatikai Diákolimpián a magyar delegáció tagja lesz:

 Görömbey Tamás, Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium
 Molnár István Ádám, Földes Ferenc Gimnázium
 Czanik Pál, Fazekas Mihály Gimnázium
 Bata Zsombor, Friedrich Schiller Gimnázium és Szakközépiskola

A Közép-Európai Informatikai Diákolimpián hazánkat képviseli majd:

 Görömbey Tamás, Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium
 Molnár István Ádám, Földes Ferenc Gimnázium
 Czanik Pál, Fazekas Mihály Gimnázium
 Szilágyi Balázs, Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium

A polgármester megjegyezte, hogy a diákok a Neumann Társaság tehetséggondozási programjában készültek és készülnek fel a versenyekre.


A Közép-Európai Informatikai Diákolimpia az IOI, vagyis az UNESCO által is támogatott Nemzetközi Informatikai Diákolimpia előversenyének tekinthető, a CEOI-n való részvétel fontos mérföldkövet jelent a világméretű versenyre való felkészülésben.

Magyarország a CEOI egyik alapító tagja és többször adott már otthont a versenynek: 1995-ben Szegeden, 2001-ben Zalaegerszegen, 2005-ben Sárospatakon, 2012-ben pedig Tatán mérték össze tudásukat a régió országainak kimagasló versenyprogramozási ismeretekkel bíró középiskolásai.

Ez is érdekelhet

Oklevél átadás az Andrássy Gyula Gépipari Technikumban
Okleveles technikusok lettek – évet zárt az Andrássy
MiskolcOktatás
Az intézményben több mint száztíz tanuló vehette át technikusi oklevelét, illetve szakképző iskolai szakmai bizonyítványát.
Fáys diákok ismerkedtek a MIKOM-mal
MiskolcOktatásSzabadidő
A tanulók kedvence a Kilátó díszlete és a hírstúdió volt.
Megindult a meleg víz, sorra jöhet vissza a lakásokban
Miskolc
Várhatóan legkésőbb az esti órákra helyreáll a melegvíz-szolgáltatás a belvárosban és az Avason.
Egy híján száz koncert – évadot zárt a Miskolci Szimfonikus Zenekar
MiskolcKultúra
Az évadzárón összegezték az elmúlt hónapok munkáját, ismertették a következő évad terveit és elismeréseket is átadtak. Az Év Zenésze díjat például idén Varga Bálint, kürt szólamvezető érdemelte ki.