Ugrás a tartalomra

Mutatjuk, hol ültetnek árvácskát és tulipánt a városban

Létrehozva
Elkezdődött a kétnyári növények ültetése Miskolcon.
Kép
Fotók: Mocsári László

A Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. dísznövénykertészeti csoportja október 18-án megkezdte a kétnyári és hagymás növények kiültetését a város virágágyásaiba – olvasható a cég honlapján.

Kép

Mint írják, az elkövetkező hetekben több mint tizenötezer kétnyári virágot (árvácska) és közel hatezer hagymás virágot (tulipán) ültetnek el Lillafüreden, a Petőfi és Erzsébet téren, Széchenyi szobor mellett, a Bartók téren, a Népkertben, az Otthon téren és a Győri kapuban.

Kép

A munkálatok – az időjárás függvényében – várhatóan november első feléig befejeződnek.

 

 

 

Ez is érdekelhet

Képgaléria
I. Miskolci Tartalékosok Családi Napja
"Vigyázz! Pihenj!" - családi napon kapcsolódtak ki a város tartalékosai
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
A Miskolci Rendvédelmi Technikum Stromfeld Kollégiumának zöldterülete adott otthont a miskolci tartalékosok első családi napjának.
Magyarország legnagyobb curlingcsarnoka készülhet el Miskolcon
MiskolcSportSzabadidő
A város alpolgármestere közösségi oldalán osztott meg képeket a készülő beruházásról.
A képzőművészet nindzsája: díjazták a grafikust
MiskolcBorsod-Abaúj-ZemplénBelföldKultúra
A grafikusok a kultúra frontvonalán teljesítenek, a munkájukat azonban kevésszer ismerik el: a képzőművészet nindzsáiként nesztelenül, láthatatlanul dolgoznak.
Nem a pénteken érkezett hidegfront lett a megváltó
Miskolc
A címbeli állítás mind a hőmérsékleti, mind pedig a csapadékviszonyok szempontjából elmondható. Szombatra csak átmenetileg és csupán árnyalatnyit lesz visszafogottabb a meleg, vasárnap ismét melegszik az idő.