Ugrás a tartalomra

Ezúttal kék fényben pompázik majd az Avasi kilátó

Létrehozva
A Gyermekjogok Világnapján kékbe öltözik Miskolc ikonikus épülete.

Kék fénybe borul az Avasi kilátó szerdán, napnyugta után, ezzel Miskolc is csatlakozik az UNICEF azon kezdeményezéshez, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet a gyermekek jogaira és azok védelmére a Gyermekjogok Világnapján – tájékoztatta lapunkat a városháza sajtóosztálya hétfőn.

Felidézték: az ENSZ 1989. november 20-án fogadta el a gyermekjogi egyezményét, amelyhez Magyarország 1991-ben csatlakozott. Az egyezmény legfontosabb céljai, hogy minden gyermek részesüljön megfelelő védelemben az elhanyagolással, a bántalmazással és a hátrányos megkülönböztetéssel szemben.

 

Ez is érdekelhet

Ötödik lett Lengyelországban
MiskolcSport
Cselgáncs: ifjúsági Európa-kupa, Bielsko-Biala.
Újabb nemzetközi szereplés vár a 34 éve alapított ELTE Best Dance Company-re
MiskolcSzabadidő
Az ELTE Best Dance Company táncosai ismét bebizonyították, hogy a miskolci műhely hosszú évek óta a hazai és nemzetközi táncélet egyik meghatározó szereplője.
Risztov Éva kezébe veszi a miskolci szemétszállítást
MiskolcSportKörnyezetBulvár
Az olimpiai bajnok úszó különleges akcióra készül Miskolcon, szerda hajnalban.
Egy öblös gázfröccs, és máris 140 fölött száguldott a fordos Miskolcon
MiskolcBűnügy
Új részleteket tudtunk meg arról a gyorshajtásról, ami a Szentpéteri kapui útfelújításnál történt május 15-én.