Ugrás a tartalomra

Csütörtökön rövid időre akár már a napot is láthatjuk

Létrehozva
Az idő továbbra is enyhe marad, a hőmérő higanyszála akár hét fokig is felkúszhat. 
Kép
Fotó: Osztie Tibor

A HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzése szerint csütörtökön folytatódik a felhőzet szakadozása, de még csak a Dunántúl északnyugati, nyugati felében számíthatunk sok napsütésre, máshol rövidebb időre süthet ki a nap, hiszen határozottabban majd naplementét követően csökkenhet a felhőzet. Ezt követően többfelé párássá válhat a levegő. Számottevő csapadék nem várható, de helyenként szitálás, gyenge eső előfordulhat, a magasabban fekvő helyeken havas eső, hószállingózás sem zárható ki. A nyugati megyékben lengedezhet az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 2 és 7 fok között valószínű. Késő estére -3 és +3 fok közé hűl le a levegő, a derült tájakon lesz a hidegebb.

Orvosmeteorológia

Fronthatás nem várható, azonban a felhős, párás idő és a gyenge légmozgás miatt elsősorban a városokban, ipari körzetekben a PM10-koncentráció megnövekedhet.

Levegőminőség

Miskolc nagyobb, keleti és középső részén továbbra is erőseny szennyezett a levegő, a nyugati, Bükkhöz közelebbi részén, például Komlóstetőn, a Kiliánban és a Diósgyőrben jó, a Papírgyárnál, Majláthon vagy Perecesen pedig kiváló - írja a pmmonitoring.hu.

 

 

 

Ez is érdekelhet

Paula Ginzo
A DVTK légiósa Európa-bajnoki ezüstérmes
MiskolcSport
A DVTK HunTherm kosarasa remekelt az aranycsatában. Paula Ginzo igazolta, hogy erőssége lehet a DVTK HunThermnek.
fotó: Mocsári László
Mesés délután (nem csak) kicsiknek az Avasi Arborétumban
MiskolcSzabadidőKörnyezet
Játéék, mozgás és persze mese, mese hátán – igazi nyári programmal kedveskedtek a szervezők a Fenyőkertben a miskolciaknak.
Csermák Dániel
Dzsúdós bravúr: diósgyőri aranyérem
MiskolcSport
A hétvégén Észak-Macedónia fővárosában rendezték az ifjúsági cselgáncs Európa-bajnokságot.
Képgaléria
XIV. Dunán innen, Tiszán túl, Kárpát-medencei, ifjúsági, népművészeti tehetségkutató verseny
Kulturális kavalkád és népünnepély – lezárult a XIV. „Dunán innen - Tiszán túl” népművészeti verseny
MiskolcKultúra
A megmérettetés döntőjének a hagyományoknak megfelelően Miskolc adott otthont.